NEUVĚŘITELNÉ! Opilý řidič vyvázl z děsivé nehody téměř nezraněn!

Přes střechu se v poli u Skotnice na Novojičínsku ve středu několikrát převrátilo osobní auto, se kterým jeho opilý řidič krátce předtím předjížděl přes vodorovné dopravní značení. Řidič s 1,9 promile utrpěl jen lehké zranění, informoval ve středu agenturu Mediafax policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Řidič může mluvit o velkém štěstí v neštěstí," prohlásil Tomšík.Šofér vozidla Citroen Xsara jel od Studénky na Příbor. V levotočivé nepřehledné zatáčce předjížděl přes vodorovné dopravní značení dodávku a nevšiml si auta v protisměru. Aby zabránil střetu, strhl na poslední chvíli řízení vpravo, dostal smyk, který nezvládl a vyjel mimo silnici. Srazil sloupek dopravního značení a vjel do zoraného pole, kde se jeho vůz několikrát převrátil a skončil na střeše.Dechová zkouška u něj prokázala 1,9 promile alkoholu, následná byla s výsledkem 1.93 promile alkoholu. Škoda na autě byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

"Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tři roky odnětí svobody," řekl Tomšík.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax