LEDOVÝ CHAOS! Obří kolony na D1, smrt prasat a zranění policistky

V noci na středu havaroval na 160. kilometru dálnice D1 kamion s prasaty. Při vyšetřování nehody narazila řidička osobního vozu do policejního automobilu, zranila svou spolujezdkyni a dva lidi včetně policistky, informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Nehodu nepřežilo na 30 prasat, maďarský kamion převážel 170 vepřů,“ řekl reportér TV Nova David Pik z místa nehody. Řidič tahače si stěžoval na ledovku.

 "V době, kdy ve služebním vozidle sepisovali protokol o nehodě, do služebního vozidla VW Transporter narazila řidička osobního vozidla Nissan," informovala mluvčí. "Ve služebním vozidle byla zraněna policistka a řidička z předchozí nehody. Zraněna byla také spolujezdkyně z osobního vozidla Nissan. Všechny tři ženy byly převezeny k ošetření do Nemocnice v Brně," dodala. Policistka byla po ošetření propuštěna do domácího léčení, další dvě zraněné ženy zůstaly hospitalizované v nemocnici.

 

SLEDUJEME SNÍH ON-LINE:
Sníh trápí republiku, komplikace na silnicích, vlaky stojí!Podle reportéra na místě se kolem deváté hodiny dopoledne podařilo policistům a hasičům zprůjezdnit jeden pruh dálnice. Tvořily se až třináctikilometrové kolony.

K této nehodě došlo zhruba v půl jedné v noci. K předcházejícímu převrácení kamionu na bok došlo asi 40 minut před půlnocí. "Na místo nehody nákladního vozidla s prasaty byl ještě v noci povolán veterinář, protože některá prasata uhynula. Ještě v noci se podařilo havarovaný přívěs postavit na kola a ráno kolem šesté hodiny se začalo s překládáním prasat," řekla Čírtková.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ora tn.cz / Mediafax