OPILEC usnul za volantem! V protisměru PRORAZIL svodidla…

S téměř dvěma promile alkoholu vyjel na silnici padesátiletý řidič z povolání. V Moravské Ostravě v Místecké ulici usnul, prorazil svodidla a přejel do protisměru, informovala ve čtvrtek ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Nákladní vůz převážel hutní materiál z Frýdku-Místku. "V průběhu jízdy měl řidič usnout. Jízdní souprava narazila do betonových středových ohradníků a svodidel, která prorazila, přejela do protisměrné části komunikace a znemožnila průjezd oběma protisměrnými jízdními pruhy. Orientační dechové zkoušky vykázaly hodnoty 1,86 a 1,99 promile alkoholu," uvedla Holčáková.


Řidič nárazem poškodil betonové ohradníky, desítky metrů kovových svodidel, oplocení, směrové desky i dopravní značky. "Předběžně byla škoda vyčíslena ve výši asi 855 tisíc korun," upřesnila mluvčí.


Za ohrožení pod vlivem návykové látky řidiči hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. "Řidič se doznal a uvedl, že při dálkové přepravě hutního materiálu absolvoval bezpečnostní přestávku, během které měl požívat alkohol.V průběhu jízdy měl řidič následně usnout a probudil jej až náraz do svodidel," sdělila mluvčí.


Za období ledna až dubna 2011 prověřovali ostravští policisté celkem 829 dopravních nehod, z toho 46 dopravních nehod zavinili řidiči ovlivnění alkoholem. "Za stejné období roku 2010 to bylo 36 nehod alkoholem ovlivněných řidičů z celkového počtu 889," doplnila.
 

tn.cz / Mediafax