Opilý řidič prorazil plot a narazil do domu

Opilý řidič v sobotu v Přešticích na Plzeňsku prorazil plot a narazil do domu. Policejní mluvčí Martina Zoubková řekla v neděli agentuře Mediafax, že řidiči naměřili policisté přes dvě promile alkoholu.

V sobotu před 22. hodinou řídil osmnáctiletý muž z Plzně auto po silnici III. třídy v obci Přeštice, kde při odbočování vlevo na jedné z křižovatek v centru obce nezvládl řízení, prorazil oplocení a narazil do domu. Při provedené dechové zkoušce přístroj ukázal hodnoty přesahující dvě promile alkoholu.

 

"Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Škoda činí 55 tisíc korun, naštěstí se nikdo nezranil. Jihoplzeňští policisté případ dále vyšetřují," řekla policejní mluvčí Zoubková.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Dalšího opilce za volantem auta přistihli policisté v neděli po jedné hodině ráno v obci Blovice na jižním Plzeňsku. Jednatřicetiletý muž z Klatovska, který řídil osobní auto peugeot, není držitelem žádného řidičského oprávnění.

 

"Při provedené dechové zkoušce ukázal přístroj hodnoty 2,14 a 2,35 promile alkoholu. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Zoubková.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax