Opilý řidič sanitky způsobil v Brně dopravní nehodu, z místa ujel

Dívku odvezla sanitka na operaci
Zdroj: TN.cz
Nehoda sanitky se stala na rušné křižovatce v centru Brna (ilustrační foto).

Mladý řidič sanitky způsobil v Brně nehodu a odjel. Policie ho dopadla po další nehodě. Při kontrole nadýchal skoro dvě promile.

Až tři roky odnětí svobody hrozí řidiči sanitky (22), který v Brně způsobil dopravní nehodu a ujel. Brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb řekl ve středu agentuře Mediafax, že policisté šoféra našli a naměřili mu téměř dvě promile alkoholu.


Podívejte se na reportáž TV Nova


Během několika hodin řešili policisté dvě dopravní nehody na křižovatce ulice Drobného s třídou Generála Piky. Na obou se podepsal alkohol.


V úterý večer boural řidič sanitky. "S absencí majáku a sirény se řítil křižovatkou na červenou," uvedl Šváb. Sanitka vrazila do Škody Fabie, jejíž uražený zadní nárazník poškodil další vozidlo značky BMW.


Sanitní vůz po nehodě zmizel, aniž by se jeho posádka přesvědčila, jestli se někdo nezranil.


Policisté na místě vyšetřovali nehodu a snažili se od svědků zjistit informace o pachateli. Situaci jim ulehčil sám šofér sanitky, který i s nabouraným vozem opět projel křižovatkou. "Policisté jej zastavili a muž přiznal požití alkoholu. Nadýchal 1,98 promile," informoval Šváb s tím, že muž odmítal podíl na dopravní nehodě, avšak pod tíhou důkazů vše přiznal.


Nad ránem ve stejném místě havarovala žena (33), která narazila na ostrůvek. " Nadýchala 2,43 promile alkoholu," řekl Šváb.


Oba viníci přišli o řidičské průkazy a za ohrožení pod vlivem návykové látky jim hrozí až tři roky za mřížemi.
 

tn.cz / Mediafax