galerie Omezená pražská MHD

Opravy v metru komplikují cestování po Praze! Půl trasy A nejezdí

Uzavřená trasa A pražského metra - 10
Zdroj: Mediafax
Pražské metro uzavřelo na půlce trasy linku A

Od dnešního rána až do nedělní noci je uzavřena polovina trati linky A pražského metra. Cestování po Praze zkomplikují opravy výhybek. Uzavřen bude úsek mezi Můstkem a Dejvickou.

Metro A pojede během výluky obousměrně jen mezi stanicemi Depo Hostivař – Náměstí Míru. Ze stanice Náměstí Míru do stanice Můstek pak soupravy pojedou po jedné koleji pouze kyvadlově.
 

V úseku Můstek – Dejvická pojede náhradní tramvajová doprava X-A v intervalu 5 až 10 minut a linka 25 v intervalu 10 minut. Změny se dotknou i pravidelných tras tramvajových linek 8 a 25, linka 36 nebude v provozu. Autobusové linky 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodloužené na Hradčanskou, kde budou ukončeny.
 

"Cestujícím i turistům poradí při výluce informátoři, cizojazyčné cedule i infolinka," informovala mluvčí pražského dopravního podniku Tereza Krásenská.
 

[IMAGEBOX_446766]Stanice metra Národní třída bude dva roky zavřená

[IMAGEBOX_446766]


U všech uzavřených stanic metra a na Národní třídě i Náměstí Republiky budou po dobu výluky denně od rána do večera informátoři v reflexních vestách, kteří cestujícím poradí s aktuálním dopravním spojením.
 

Uzavřené metro na lince A

1
/
10
Zdroj: Mediafax
Uzavřená trasa A pražského metra - 8

 

Protože se výluka dotkne i spojení z letiště do centra Praha, na letišti v Ruzyni budou také informátoři dopravního podniku.
 

hmr tn.cz / Mediafax