Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

jako sardinky

PEKELNÉ FOTO: Takhle vypadá povodňové cestování v Praze

Dav v metru na Radlické
Zdroj: facebook.com
Takhle to dnes ráno vypadalo na stanici metra Radlická

Tahle fotka nebyla pořízena v Číně ale dneska ráno na Radlické. Pražanům komplikují život výluky hromadné dopravy, kterých neustále přibývá. Z cestování po po městě se stává adrenalinový sport.

Náhradní tramvajová a autobusová doprava v Praze, která byla nasazena místo uzavřených linek metra, podle krizového štábu hlavního města i dopravního podniku funguje. Až na to, že je strašlivě přetížená a Pražané musejí počítat s tím, že jim cesta do práce zabere podstatně delší dobu a že to nebude zážitek pro slabší povahy.
 

Nejvytíženějším úsekem tramvajového provozu je dnes oblast Radlická, kde končí metro B. Tramvaje XB nestačily cestující odvážet, plynulost provozu brzdila nedostatečná kapacita tratí a schodiště a v metru se hromadil dav lidí. Foto mluví za vše. Náhradní tramvaje XB navíc nezvládly plynule odvážet cestující z metra, takže se na nástupišti tramvaje tvořily velké fronty. Na Smíchově se šinou kolony aut.
 

Od nočních hodin je také mimo provoz tramvajová trať mezi Palmovkou a Kobylisy. , změnily se trasy tramvajových linek 3 a 10 a byla zavedena náhradní autobusová linka X10. Jinak dnes budou jezdit i autobusy 121, 351 a 414, některé změny se dotknou i vlaků.

 

 

V hlavním městě je celkem 56 uzavírek, pro auta je uzavřený Libeňský most, auta nejezdí ani po Smetanově nábřeží. Policisté budou na vybraných křižovatkách řídit dopravu tak, aby zajistili přednost autobusům a tramvajím.
 

Od dnešního rána je zkrácena stávající linka metra A, nově byla uzavřena stanice Muzeum, linka A tak jezdí pouze v úseku Náměstí Míru - Depo Hostivař. Linka B jezdí pouze mezi Zličínem a Radlickou a Hloubětínem a Černým Mostem. Na lince C jsou v provozu úseky Háje - Muzeum a Kobylisy -
Letňany.
 

Pražané musí během povodní počítat s delším cestování po metropoli. Přibližně o 40 minut delší než při běžném provozu byla například dnes ráno cesta náhradní dopravou ze Zličína do centra Prahy, protáhla se na více než hodinu.
 

Aktuální informace o spojích najdou cestující na webu dopravního podniku nebo na infolince 296 19 18 17, v terénu jsou nasazeni informátoři.
 

hel tn.cz / ČTK