PEKLO na silnicích: Sníh a námraza ničí řidiče! PŘEHLED SJÍZDNOSTI

Ve čtvrtek ráno zažívají řidiči velké nervy. Důvodem je počasí, kdy silnici mizí pod sněhem. Situaci komplikuje i námraza.

Jak to vypadá na silnicích u vás? Pošlete nám snímky, nebo videa s názvem Počasí na e-mail zpravy@tn.cz. Děkujeme!

 
Srážka dvou osobních vozidel na rychlostní silnici R7 u Středokluk ve směru Praha - Slaný zablokovala ve čtvrtek ráno levý jízdní pruh. Nehoda se obešla bez zranění, ale policisté musí řídit dopravu a tvoří se kolony, řekl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.
 

Vozidla se na pátém kilometru srazila krátce před sedmou hodinou ráno v levém jízdním pruhu. "Vozidla blokují levý jízdní pruh," řekl mluvčí s tím, že problémy s náledím jsou po celé Praze - západ.
 

"Máme hlášeno náledí například u Jesenice i na silnici R4. Vážnou nehodu ale zatím nemáme, všechno jsou havárie a odnesly to plechy," dodal Chalupa.
 

Strastiplné chvilky zažívají ve čtvrtek ráno ti, kteří jedou za prací do Prahy ze středních Čech. "Ráno se z Kralup nad Vltavou téměř nedalo dostat, kraje silnic lemovala havarovaná auta,“ řekl zpravodaj tn.cz.

 

Na aktuální situaci na českých silnicích se podívejte ZDE!

 

"Sám jsem musel několikrát změnit obvyklou trasu, abych se dostal do Prahy,“ dodal.

Nejhorší byla situace ve středních Čechách na západ od Prahy. V hlavním městě nejezdily některé linky MHD.

 

Problémy s náledím podle Vysoudilové byly jen v časných ranních hodinách. "Teď už to ale jezdí. Tramvajový provoz byl bez problémů," řekla mluvčí.


"Sněhovou nadílku jsme stihli z komunikací hlavního města odklidit do osmi hodin ráno. Problémy zaznamenaly posypové vozy především v okrajových částech Prahy, hlavní tahy zůstaly sjízdné," sdělil Mediafaxu mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek.


Na tahu od Slaného do Prahy trápily řidiče série nehod. Lidé za volantem by měli počítat s dlouhými kolonami. Hlavně by měli styl jízdy přizpůsobit nepřízni počasí.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.Nehoda na Brněnsku

I kvůli špatným podmínkám se stala jedna nehoda na jižní Moravě. Jeden zraněný skončil v nemocnici v noci na čtvrtek po dopravní nehodě osobního automobilu v Rosicích na Brněnsku. Agenturu Mediafax o tom informoval operační důstojník hasičů.

Dopravní nehoda se stala v ulici Trávníky. "Zraněného člověka odvezli zdravotníci do nemocnice ještě před příjezdem hasičů," uvedl důstojník.

Na místě unikly provozní kapaliny. Zasahující jednotka je odklidila pomocí sorbentu.

Silničáři varují řidiče před počasím po celé republice.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ora tn.cz / Mediafax