Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Podrobný seznam

Poslední peníze do dopravy: 55 km nových silnic a dálnic! Víme, kde!

Pro rok 2013 počítá Ředitelství silnic a dálnic s 55 novými kilometry dálnic a silnic první třídy. Půjde na dlouhou dobu o poslední peníze investované do silnic. Nejvýznamnější projektem příštího roku bude prodloužení dálnice D3 a rychlostní silnice R7.

Příští rok chce Ředitelství silnic a dálnic otevřít 40 kilometrů dálnic a 15 kilometrů silnich první třídy. Mezi Táborem, Soběslaví a Veselím nad Lužnicí přibude 25 kilometrů. Ty nás budou stát minimálně 10 a půl miliardy korun. Jenže původně plánované dokončení tahu do Českých Budějovic je v nedohlednu.

 

O 16 km se prodlouží R7 kolem Chomutova, kde naváže právě dokončovaný úsek mezi Vysočanami a Novými Spořicemi. Výdaje čítají zatím skoro čtyři a půl miliardy korun. Jenže pro řidiče je tu i jedno mínus. V zatáčkách bude zřejmě snížená rychlost na 70km/h.

 

Na D1 dojde k propojení z Bohumína do Polska a přesně za měsíc by měl být hotový obchvat Kolína. Celkem 15 kilometrů silnic přibude v Libereckém kraji a také mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

 

kos / s přispěním Silvie Škábové TN.cz