Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.8. 2013 06:49
Filmaři omezí dopravu

Plánujete večer vyrazit do centra Prahy? Pozor! Nepojede metro

Child 44 - 1
Zdroj: tom-hardy.com
Kvůli natačení filmu Child 44 se o víkendu na několik hodin uzavře metro

Tři dny budou komplikovat cestování v Praze filmaři, po tři dny totiž bude na několik hodin uzavřené metro. Bude se zde totiž natáčet americký film Child 44. Přečtěte si, kdy přesně se metro uzavře.

Americký režisér Ridley Scott a jeho štáb už dneska na tři dny zabere pražské metro. Kvůli natáčení velkofilmu Child 44 se totiž na několik hodin uzavře úsek Smíchovské nádraží - Florenc. "Provoz bude omezen pouze v pozdních večerních a ranních hodinách," řekl tiskový mluvčí pražského dopravního podniku Petr Vorlíček.
 

Konkrétně metro mezi Smíchovským nádražím a Florencí nepojede od pátku od 22 hodin do sobotní 8. hodiny ranní, stejný úsek bude uzavřen také v sobotu večer od 22 hodin do neděle do 8 hodin ráno. Navíc filmaři kompletně zavřou i stanici Anděl. "Bude uzavřena v sobotu a v neděli ráno mezi 8. a 10. hodinou. V tuto dobu bude vlak stanici pouze projíždět," upřesnil Vorlíček.
 

14

GALERIE: Natáčení filmu Child 44

Zdroj: tom-hardy.com

Child 44 - 3

Hodnocení:


 

Američtí filmaři původně plánovali uzavřít metro ještě radikálněji. Původně totiž měl být úsek mezi Smíchovským nádražím a Florencí být uzavřen v sobotu i v neděli až do 14. hodiny. "Chtěli točit i na lince C, nechtěli jsme však cestující tolik zatěžovat, proto byla zvolena jen trasa B," vysvětlil mluvčí dopravního podniku. "Tento víkend jsme zvolili, protože v Praze je nejméně lidí," dodal.
 

Místo metra bude na uzavřeném úseku jezdit tramvajová linka B. Ta pojede ze Smíchovského nádraží, přes Anděl, Karlovo náměstí, Václavské náměstí, Masarykovo nádraží, na Florenc. Tramvaj bude ještě souběžně pokračovat s metrem až na Palmovku.
 

Schéma: Uzavřené metro při natáčení filmu Child 44
Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

 

Film Child 44, který točí slavný režisér Ridley Scott, se točí hned na několika místech v Česku. Jednou z destinací je i Praha. Rozpočet amerického velkofilmu je 940 milionů korun, z toho by filmaři podle Státního fondu české kinematografie měli utratit v Česku zhruba polovinu rozpočtu. Děj filmu se odehrává v Sovětském svazu v 50. letech minulého století a je inspirován skutečnými událostmi Rostovského rozparovače. Hlavní roli ve filmu hraje Tom Hardy.


ČTĚTE TAKÉ:


Filmaři budou točit Child 44 i v Praze. Tři dny bude zavřené metro! Kdy?

V pražském metru bude povolené souložení, myslí si Mexičani

tn.cz / hmr
Reklama