Po pěti nehodách kolabuje brněnská doprava

Dopravní špička si v Brně vyžádala během patnácti minut pět havárií, provoz ve městě kolabuje.

Pět dopravních nehod během čtvrt hodiny si v pondělí vyžádal v Brně extrémně silný provoz během ranní špičky. Při haváriích, které postihly osm osobních a dvě nákladní auta se naštěstí nikdo nezranil, řekl agentuře Mediafax dispečer jihomoravských silničářů.
 
Všechny havárie se odehrály po osmé hodině krátce za sebou na hlavních brněnských tepnách. "Auta se posrážela ve Vídeňské ulici, na křižovatce Poříčí a Heršpické, ve Fügnerově ulici, na křižovatce Kotlářské a Štefánikovy ulice a na Úvoze," vypočítal dispečer. Dodal, že odstavené vraky a vyšetřování nehod už tak složitou dopravní situaci ve městě ještě více zkomplikovaly.
 
Dlouhé kolony vozidel se v pondělí ráno vytvořily především v jižní části Brna, problémy mají ale i řidiči v centru a Králově Poli. "Nejhorší situace je na křižovatce Vídeňské a Jihlavské ulice, kde se stejně jako mezi Joštovou ulicí a Žerotínovým náměstím v centru a ve Sportovní ulici v Králově Poli situace blíží dopravnímu kolapsu," řekl dispečer.
 
Extrémní provoz panuje rovněž před křižovatkami Poříčí – Heršpická a Poříčí – Vídeňská ve směru do centra Brna, dlouhé kolony čekají na řidiče podle dispečera také na křižovatce Zvonařky s Dornychem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax