POLICIE: Tragickou srážku u Hluboké zavinil mladík z opelu. Sám si napsal parte!

Nedělní ranní tragickou nehodu u Hluboké nad Vltavou, při níž zemřeli celkem čtyři lidé, včetně dvou policistů z Milevska na Písecku, zavinil s největší pravděpodobností 19letý mladík z Českobudějovicka. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala mluvčí policie Lenka Holická.

"Vyšetřovatel v současné době čeká na výsledky testů DNA, neboť tělo muže při požáru auta shořelo a bez genetických testů není možné stoprocentně určit jeho totožnost," uvedla Holická.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Mladík měl podle informací, které má agentura Mediafax k dispozici, pocházet z Týna nad Vltavou. Své vozidlo Opel Calibra si pořídil nedávno.

 

"Podle dosavadního zjištění šlo s největší pravděpodobností o nešťastnou náhodu. Mladík neměl problémy doma ani ve škole. Vyloučit samozřejmě nelze ani možnost, že by toto mohl mladík učinit úmyslně," podotkla mluvčí s tím, že pravdu bude těžké zjistit, neboť všichni při nehodě zemřeli.

 

PSALI JSME:

HRŮZA! Policistům vjelo do cesty auto. ČTYŘI MRTVÍ

 

Verzí, proč se mladík s policisty srazil, je několik. Mohl být pod vlivem alkoholu, drog, mohl jej zastihnout mikrospánek a vyloučen nemůže být ani sebevražedný úmysl. Kriminalisté nyní hledají i další možné svědky, kteří mohou mít informace týkající se nejen samotného průběhu události, ale i chování pravděpodobného viníka nehody.

 

Parte si vyvěsil na Facebooku s předstihem

 

Možnosti sebevraždy nahrává fakt, že mladík už týden před nehodou vyvěsil na Facebooku své parte. Dokonce v něm uvedl, že zemřel 12. června při doprvní nehodě.

 

Už v neděli vyvěsili na policejní služebnu v Milevsku na Písecku černou vlajku. Právě zde sloužili mladí policisté ve věku okolo třiceti let, kteří zahynuli ve vozidle. Oba muži měli rodiny, jeden z nich se měl za krátko ženit.

 

"Je to strašná tragédie. Mladí policisté se snažili někomu v rámci své služby pomoci a ocitli se ve špatném okamžiku na špatném místě," řekl Mediafaxu starosta Milevska Zdeněk Herout (ODS).

 

Nehoda se stala v neděli po čtvrté hodině ranní na silnici mezi Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou, nedaleko kempu Křivonoska. Policisté, kteří jeli od Týna, převáželi na protialkoholní stanici do Českých Budějovic 28letého muže. Ten krátce předtím v obci u Milevska v opilosti slovně i fyzicky napadl svou sestru. "Napadl ji nožem, ona však vyvázla jen s oděrkami, které ji ošetřil přivolaný lékař. Protože se rodina obávala o zdraví a život, rozhodla policejní hlídka o převozu muže na záchytku," dodala Lenka Holická.

 

Právě po cestě se pak s nimi srazilo osobní auto jedoucí v protisměru. To okamžitě začalo hořet, řidič na místě zahynul. Policisté i převážený muž utrpěli zranění neslučitelná se životem a lékaři ze záchranné služby, kteří za krátko na místo dorazili, mohli už jen konstatovat smrt.

 

Během neděle tak na jihočeských silnicích vyhaslo celkem pět lidských životů. Navečer u Čimelic na Písecku havaroval motorkář, který nehodu rovněž nepřežil. V pátek předtím narazil u Veselí nad Lužnicí na Táborsku do stromu 19letý mladík se svým peugeotem. Ve vozidle, které se okamžitě vzňalo, uhořel.

tn.cz / Mediafax