Bezohledný řidič

Policisté vypátrali řidiče, který na přechodu v Brně srazil dvě děti a muže a ujel

Téma:

Brněnští policisté vypátrali řidiče, který v pondělí na přechodu pro chodce srazil otce s jeho dětmi a od nehody ujel. Na základě svědeckých výpovědí vypátrali devětašedesátiletého muže.

Na přechodu srazil muže a dvě děti, přesto od nehody, která se stala na brněnském Palackého náměstí ujel. "Vyšel z auta, podíval, co se stalo a šel zpátky k autu. Volali jsme na něj, proč utíká, jenže nasedl a ujel," popsal chování muže svědek nehody.
 

Policisté ho ale brzy i díky svědkům dopadli. Na policii tvrdil, že zastavil o padesát metrů dál, vrátil se k místu nehody, ale nikdo po něm nic nechtěl, tak zase odjel. Zajímavé ale je, že pohotově umyl stopy od krve a auto dal okamžitě do opravny.
 


I přesto na autě policisté poznali stopy způsobené nárazem lidského těla. Na kapotě otisky podrážky a proražené čelní sklo, patrně po nárazu hlavy. Důvodem toho, že řidič odjel domů, aniž by pomohl zraněným, může být i to, že nemá splněnou povinnou lékařskou prohlídku.
 

Každopádně teď mu hrozí čtyři roky vězení. Muž totiž nyní čelí podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Související témata:
hmr / Kateřina Pichalová tn.cz / TV Nova