Polský řidič kamionu byl za nehodu v Hošticích obviněn, vyšetřují ho na svobodě

Policie obvinila polského řidič kamionu, který svou nepozornosti zavinil srážku kamionu s vlakem. Při nehodě se zranilo 26 lidí.

Devětapadesátiletého řidiče polského kamionu policie obvinila z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. "Řidič se ke svému činu doznal a obvinění si převzal osobně. Vyšetřován bude na svobodě," uvedla opavská policejní mluvčí Dagmar Schindlerová.


PSALI JSME:

TRAGICKÁ NEHODA: VLAK SE SRAZIL S KAMIONEM! 26 ZRANĚNÝCH!

 

Průjezd místem nehody ve Velkých Hošticích je stále komplikovaný jak pro vlaky, tak pro silniční vozidla. "Vlaky musí místem nehody projíždět sníženou rychlostí, asi 10 kilometrů v hodině," informoval o tom vyšetřovatel drážní inspekce Kamil Durczok. Při nehodě bylo totiž zdemolováno jedno z drážních návěstidel. Vyšetřovatel také upozornil, že v důsledku snížené rychlosti může na trati Hlučín – Opava docházet k mírným zpožděním vozidel. Dopravu silničních vozidel na místě řídí dočasně místo světelné signalizace přenosné dopravní značky.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

Nehoda na přejezdu ve Velkých Hošticích se stala ve středu kolem jedné hodiny odpoledne. Vlak po srážce s kamionem vykolejil. Při nehodě se zranilo asi 26 lidí. Dvacet z nich muselo být převezeno do nemocnice.


Jak uvedl řidič kamionu, při vjezdu na přejezd byl oslněn sluncem. "Nevšiml jsem si, že by blikala výstražná světla. Když jsem pak byl v polovině přejezdu, do návěsu narazil vlak," řekl.
 

muf s přispěním Jiřího Veselého TN.cz