Havaroval autobus s 30 dětmi, řidič neměl za volantem co dělat

Autobus s kupou dětí havaroval na Liberecku. Děti jsou naštěstí v pořádku. Řidič má ale po nehodě velké potíže, neměl totiž autobus vůbec řídit.

Českou republiku v pátek opět trápily přívaly sněhu a ledovka. Ta se tvořila ve vyšších nadmořských výškách a v údolích zejména u vodních toků.

 

Autobus s malými dětmi havaroval blízko obce Břevniště na Českodubsku. Třicet dětí cestovalo na plavání, nikomu z nich se naštěstí nic nestalo. Vyprošťovací práce proběhly pomocí kamionu naloženého dřevem. Dopadly ale dobře jen z části. Autobus je sice vyproštěn, ale kamion, který byl příliš těžký, sjel po namrzlé krajnici do příkopu.

 

PODÍVEJTE SE NA HAVAROVANÝ AUTOBUS:

 

Z dobráckého kamionu se muselo nejprve přeložit dřevo na druhé auto a to ho potom z příkopu vytáhlo. Děti byly v dobré náladě a s učitelkami se zahřívaly cvičením.

 

Řidičovi autobusu bylo horko dost. Policisté na místě havárie zjistili, že jeho řidičský průkaz je neplatný, respektive "vybodovaný". Těžko proto vysvětloval, jak je možné, že s tolika body a tedy neplatným řidičákem  vezl malé děti. Argumentoval tím, že o bodech nevěděl.

 

Policie teď bude zjišťovat, zda si řidič soukromého autobusu převzal dopis s udělenými body nebo ne. Podle toho se také rozhodne zda spáchal přestupek, který může skončit pokutou až 50 000 a 2 letým zákazem řízení nebo trestný čin maření úředního rozhodutí, kdy by mu hrozily ve vězení roky 3.

klab tn.cz / Mediafax