Dlouhé kolony zastavily Pražský okruh! Dopravu komplikuje několik nehod

Nehoda - dodávka
Zdroj: Mediafax

Na cestu po Pražském okruhu se obrňte trpělivostí. Stalo se tu totiž hned několik nehod, které komplikují dopravu. Spojnici mezi dálnicemi D5 a D1 zablokovaly kilometrové kolony.

Srážka kamionu s dodávkou uzavřela ve čtvrtek po poledni Pražský okruh u Jesenice, další dvě nehody zkomplikovaly na okruhu dopravu. Informace agentury Mediafax potvrdil mluvčí policie Praha-venkov Zdeněk Chalupa. Provoz by měl být už obnoven.

 

"První nehoda se stala na přivaděči k okruhu," uvedl Chalupa. U Horních Jirčan směrem na Jesenici, patrně vlivem technické závady, začal hořet automobil. "Na místě zasahuje policie i hasiči, nikdy nebyl zraněn," poznamenal policejní mluvčí.

 

Další dvě nehody se staly přímo na Pražském okruhu, obě ve směru k dálnici D1.

 

Na úrovni obce Kamenice se střetla dodávka s nákladním automobilem, do něhož zezadu narazila. Podle dostupných informací je řidič zraněný, k nehodě byl proto přivolán vrtulník a hasiči museli řidiče vyprošťovat z kabiny. "Na místě zasahují hasiči z Říčan, provoz je zastavený v obou směrech," uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.


ČTĚTE TAKÉ:

Tatra bez kola se řítila na Ostravu. Měl jsem to pod kontrolou, tvrdil řidič

 

Vlivem uzávěry se vytvořila ve směru D5 na D1 několikakilometrová kolona. Situaci z toho důvodu řeší pražští policisté s kolegy z dálničních oddělení v Rudné a Mirošovicích. Poraněného muže hasiči vystříhali z vraku a předali do péče záchranářů. "Osmačtyřicetiletý muž utrpěl vážná zranění, proto jej zdravotníci zaintubovali a uvedli do umělého spánku," sdělila agentuře mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Těžce zraněný muž byl pak letecky transportovaný na příjem vinohradské nemocnice v Praze.

 

Třetí nehoda je u Modletic. Tam se srazila tři auta v levém jízdním pruhu a brání plynulému provozu.

 

V dopoledních hodinách policie řešila i nehodu na 35. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. "Při střetu tří nákladních automobilů se vysypal náklad dřevěných fošen," sdělil Mediafaxu operační důstojník dálničního oddělení Rudná. Po dobu likvidace následků nehody, asi dvou hodin, byl průjezdný pouze levý jízdní pruh. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

klab tn.cz / Mediafax