Dopravní komplikace

Převrácený kamion blokoval dálnici D5 ve směru na Plzeň

Převrácený kamion zablokoval v neděli v poledne dálnici D5 na 18. kilometru ve směru na Plzeň. Dálnici policisté uzavřeli a odkláněli dopravu pro osobní vozidla na 14. kilometru.

Kamion havaroval několik minut před půl dvanáctou mezi částmi Beroun-východ a Beroun-centrum. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Odklon byl pouze pro osobní vozidla, nákladní musela čekat v koloně, která dosahovala až čtyř kilometrů.
 

"Kamion havaroval na bok na mostě přes řeku a zůstal ležet přes oba jízdní pruhy. Při havárii z něj vyteklo asi padesát litrů nafty, ale do řeky nic neuniklo. V kamionu utrpěla zranění spolujezdkyně, kterou záchranáři převezli do nemocnice," řekla Mediafaxu mluvčí hasičů Lenka Kostková.
 

Hasiči zneutralizovali vyteklou naftu sorbentem a dalších šest set litrů z nádrže přečerpávali do sudů. Podle mluvčí vezl nákladní vůz autosoučástky.
 

Kolem sedmnácté hodiny byl provoz na dálnici částečně obnoven v jednom jízdním pruhu. Odstraňování následků havárie bude podle policejního serveru trvat do pozdních nočních hodin.

hmr tn.cz / Mediafax