Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obrovská tragédie

Filip (†18) nedal přednost dodávce, zemřeli i Petr (†17), Karolína (†17) a Alexandra (†17)

Zdroj: TV Nova

Při srážce malé dodávky s osobním autem mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní zemřeli včera večer čtyři mladí lidé.

V osobním autě jelo pět mladých lidí, z toho dva páry,  ve věku sedmnáct až osmnáct let, všichni z Karlovarska. Řidič malé dodávky vyvázl z nehody jen s drobnými oděrkami.
 

Skupina mladých lidí se byla podívat za přáteli na festivalu v Panenském Týnci u Loun. Osmnáctiletý Filip, který řidíl auto, tam jel svůj nový vůz předvést přátelům. Bohužel po cestě zpátky z festivalu se stala obrovská tragédie. U Klášterce se v novém autě vybourali.
 

"Řidič osobního auta, osmnáctiletý mladík z Karlových Varů, nedal přednost malé dodávce a střel se s ní. Na místě zemřeli tři lidé, čtvrtá dívka zemřela v nemocnici v Chomutově, kam ji záchranáři převezli, a další dívku transportoval vrtulník do ústecké nemocnice, řekla chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková. Podle posledních informací je stav Moniky velmi vážný.
 

Mladí lidé pocházejí z Karlových Várů, Ostrova a Chebu. Všichni spolu chodili na střední keramickou školu do Karlových Varů. Podle jejich společného kamaráda se zabývali fotografováním a uměním.

 

Nepřipoutal se, a proto zemřel

 
Další smrtelná nehoda se stala včera na Tachovsku. Muž se vracel z obce Nová Hospoda domů do Čečkovic. Zhruba 300 metrů od domova z neznámých důvodů nezvládl řízení, auto vylétlo ze silnice a po několika převráceních skončilo na střeše.

 

Řidič nebyl připoután a zabil ho aktivovaný airbag. Když přijeli hasiči, našli mrtvého muže zaklíněného mezi dveřmi a sloupkem. "To, zda nebyl řidič pod vlivem alkoholu nebo omamných látek, bude zřejmé až na základě výsledků nařízené pitvy,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

 


Poslední dva dny mají smutné prvenství. Máme za sebou nejtragičtější víkend tohoto roku. Lidé na silnicích umírali v podstatě po celé České republice. Celkem zahynulo 13 lidí a další desítky jsou zraněny.

 

fim tn.cz / mediafax / kos