REVOLUCE! Řidiči v Praze budou platit za parkování sms zprávou!

V zónách placeného stání budou mít řidiči na území hlavního města Prahy možnost zaplatit za parkování prostřednictvím sms zprávy.

Pražští radní o tom rozhodli na svém úterním zasedání s tím, že vznikne studie o proveditelnosti projektu.

"Tím, že řidič odešle příslušnou sms, kde bude číslo vozidla, dostane se do systému a ten strážník mnohem jednodušším způsobem než dnes zjistí, že řidič za parkovné zaplatil," vysvětlil systém první náměstek primátora Karel Březina (ČSSD).

Cílem projektu je možnost výběru placení parkovného, usnadnění kontroly a také zlepšení komunikace s řidiči a respektování zón placeného stání. "Tak, jak se nám osvědčila sms jízdenka v pražské integrované dopravě, tak chceme, aby lidé mohli zaplatit parkovné nejen v automatech, ale i prostřednictvím sms zprávy," řekl Březina.

PSALI JSME TAKÉ:
BRZDA NENÍ PLYN! Řidička se při parkování zřítila ze 30 metrů


Výhody jsou podle jeho slov zřetelné také v tom, že placení parkovného prostřednictvím textových zpráv například umožní řidiči prodloužit dobu platnosti parkování.

Na půdě magistrátu vznikne pracovní skupina složená z odborníků, která vypracuje studii proveditelnosti projektu. Následně se materiálem budou zabývat radní. Březina předpokládá, že studii projednají ještě v letošním roce.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax