Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smrtelná nehoda

Řidič nezvládl předjíždění a srazil se s autobusem. Nehodu nepřežil

Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Nehoda (ilustrační foto)

Předjíždění stálo život dvaapadesátiletého německého řidiče. Ten se srazil s polským autobusem krátce před druhou ranní u obce Pasohlávky na Brněnsku.

"Krátce před druhou hodinou ranní došlo poblíž obce Pasohlávky nad stavidlem mezi první a druhou vodní nádrží k dopravní nehodě, která skončila úmrtím jednoho z řidičů. Německý řidič tam podle dosavadních informací se svým opelem předjížděl dvě osobní auta, nestihl se včas zařadit do svého jízdního pruhu a čelně se střetl s protijedoucím polským autobusem," řekla mluvčí policie Petra Vedrová. V autobuse nebyl nikdo zraněn, vozidlo německého řidiče ale náraz zcela zdemoloval a jeho řidič na místě zemřel.
 

Kvůli vyšetřování nehody a likvidaci jejích následků musela být silnice zcela uzavřena v obou směrech a policisté odkláněli provoz po objízdných trasách. Na místě zasahovaly tři posádky profesionálních hasičů z Lískovce, Pohořelic a Mikulova spolu s kolegy ze Sboru dobrovolných hasičů z Drnholce. Krátce po osmé hodině probíhaly na místě závěrečné odtahovací a úklidové práce. Provoz by měl být podle mluvčí obnovený v co nebližší době. Příčinu tragické nehody vyšetřují policisté. Po dechové zkoušce provedené u řidiče autobusu policie vyloučila možnost, že by v nehodě figuroval alkohol.

 

juz tn.cz / Mediafax