Řidič se SNAŽIL policistům uplavat! Byl totiž opilý a nemohl vůbec řídit!

Policejní hlídce se v noci na středu v Orlové na Karvinsku snažil ujet a pak i uplavat třiadvacetiletý řidič pod vlivem alkoholu. Z vody ho ale vytáhli, informovala krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Řidiče, který při zahlédnutí policejního vozu zabočil na vedlejší silnici a razantně sešlápl plynový pedál, pronásledovala hlídka policistů speciální pořádkové jednotky ve středu třicet minut po půlnoci.

"Na znamení k zastavení řidič nereagoval a snažil se ujet. Nezvládl řízení a svou jízdu skončil nárazem do brány areálu čističky vod. Z vozidla vyběhl a skočil do přilehlé řeky. Hlídce ale neuplaval. Jeden z policistů totiž za ním do vody skočil a muže z ní vytáhl," popsala událost mluvčí.

Orientační dechová zkouška prokázala u mladíka z Orlové hodnotu přes jednu promile alkoholu v dechu. "Muž policistům nepředložil řidičský průkaz. Ten mu totiž před pár dny dopravní policisté zadrželi z důvodu řízení vozidla pod vlivem alkoholických nápojů. Mladík je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala mluvčí.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax