Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

KOLAPS v Praze: Jižní spojku pokryl led

Zdroj: TV Nova

Pracovníkům technických služeb se před páteční půl pátou odpolední podařilo zprůjezdnit Jižní spojku. Po havarii vodovodního potrubí tam namrzala voda a doprava musela být odkloněna.

Potrubí prasklo ve čtvrtek večer asi kilometr za Barrandovským mostem ve směru na Štěrboholy. Ledová krusta na Jižní spojce zcela ochromila dopravu v okolí.

 

Před pátou hodinou odpoledne byly zprůjezdněny všechny tři pruhy komunikace. Silnice je zůžená na dva pruhy jen přímo v místě, kde voda na vozovku vytékala. Zde je také snížená rychlost na 60 km/h. Doprava v místě je plynulá, informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová.


Auta zablokovala i vedlejší silnice

 

Policie v pátek před sedmou hodinou ráno opět zcela uzavřela část Jižní spojky ve směru na Štěrboholy kvůli havárii vody, doprava kolabuje. "Policisté odklání dopravu na ulici Modřanskou, řidiči se na Jižní spojku mohou opět napojit až v ulici Sulické," řekl tn.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

Po dvanácté hodině byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh. Mohou jím jezdit omezenou rychlostí pouze autobusy. "Po čtrnácté hodině byl zprůjezdněn pravý a levý jízdní pruh, ale v úseku kolem sjezdu na Sulickou ulici se sbíhají zase v jeden. Na objízdných trasách se stále tvoří kolony," uvedla policejní mluvčí.

 

 

Doprava v okolí Barrandovského mostu se od rána pohybovala na stupni 4 až 5. Kolony vozidel postávaly i na hlavních pražských tazích, které se na Jižní spojku napojují.

 

Policie se od rána snažila regulovat příjezd aut do oblasti Barrandovského mostu, snížila i kapacitu tunelů Městského okruhu. "Kapacita tunelů Mrázovka, Zlíchov a Strahovského tunelu byla snížena na deset procent kapacity, pomocí signalizace je doprava odkláněna na Radlickou a na Smíchov," popsal opatření mluvčí policie Tomáš Hulan.

 

Podívejte se na dopravní situaci v okolí Jižní spojky

 

V důsledku kolapsu byly problémy i na jiných mistech. Na křižovatce Vídeňské ulice s Michelskou se stala dopravní nehoda.

 

17

Galerie - kolona

Zdroj: TV Nova

Kolaps

Hodnocení:

 

Unikající vodu, která Jižní spojku zaplavila, se podle Hulana podařilo zastavit až v 8.15. "Poté na místo zamířili pracovníci Pražských služeb, jejichž úkolem je namrzlou vodu odstranit. Jak dlouho to potrvá, záleží na jejich možnostech," dodal.

 

Primátor požádal řidiče, aby omezili jízdy do Prahy

 

Krizový štáb hlavního města ustanovil pracovní skupinu pro řešení problémů v dopravě způsobených silnými mrazy, která bude případně informovat primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Tu tvoří zástupci odboru krizového řízení a dopravy magistrátu, Policie ČR, Městské policie, TSK, Pražských vodovodů a kanalizací a Dopravního podniku.

 

"Žádám řidiče, aby omezili jízdu do hlavního města a ty, kteří daným úsekem pojedou, vyzývám ke zvýšené pozornosti a respektování pokynů policie a dodržování dopravního značení o objízdných trasách. Na odstranění následků havárie se intenzivně pracuje, ale práce komplikuje silný mráz. Byl jsem ubezpečen, že havárie nemá vliv na zásobování vodou v dané oblasti. Jakmile to situace dovolí, to by mohlo být známé už kolem poledne, bude zprovozněn alespoň jeden jízdní pruh," sdělil po jednání štábu primátor.


Problémy i jinde

   

 

To ale nebyl jediný dopravní problém kvůli havárii vody. Unikající voda ochromila rovněž provoz v Průběžné ulici v Praze 10, kde voda zaplavila i tramvajové těleso. "Ulice Průběžná je vzhledem k havarijní situaci rovněž uzavřena a to v úseku od ulic V Olšinách až k ulici Dubecká," vysvětlil Hulan s tím, že policie s ohledem na takzvanou ranní špičku vyzývá řidiče ke zvýšené pozornosti a respektování pokynů policie a dodržování dopravního značení o objízdných trasách.

 


Silnici pokryl led

 

Vodovodní potrubí prasklo po osmé hodině ve čtvrtek večer. Havárie omezila dopravu u sjezdu na Sulickou ulici v Krči. Policie nejprve uzavřela pravý jízdní pruh ve směru od Barrandovského mostu na Štěrboholy a řídila provoz.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nepřijdete o řidičák? Odebírají ho kvůli TĚMTO NEMOCEM

 

Později ale musela podle mluvčí dopravu odklonit přes Branickou ulici. "Led už je přes dva jízdní pruhy v délce 400 metrů," řekla policejní mluvčí Zoulová.

 

 

Podle mluvčí se zatím nepodařilo uzavřít přítok vody k místu havárie. Voda se tak dostala i k železniční trati, která vede k Branickému mostu zvanému též Most inteligence. Trať se tam proměnila v ledové koryto. Podel dostupných informací voda z havárie namrzá i v Sulické ulici.

muf tn.cz / mediafax / hru