Rychlík smetl na Písecku auto! Řidič přežil!

Rychlík s 25 cestujícími se v sobotu ráno u Protivína na Písecku srazil s osobním autem Škoda Fabia. Policejní mluvčí Štěpánka Valentová řekla agentuře Mediafax, že řidič vyvázl s lehkými zraněními.

Nehoda se stala mezi Číčenicemi a Protivínem ve tři čtvrtě na osm ráno. "Rychlík číslo R 1245 z Českých Budějovic do Prahy se srazil s fabií, sedmačtyřicetiletý řidič z Krče u Protivína utrpěl středně těžká zranění hlavy. Skončil v písecké nemocnici," řekla agentuře Mediafax mluvčí záchranky Petra Kafková.

 

Cestujícím na palubě vlaku se nic nestalo, provoz na trati byl na nezbytně dlouhou dobu zastaven. Podle serveru Českých drah evakuovali záchranáři a hasiči lidi z vlaku do náhradního autobusu, ten je přepravil do Protivína.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Neštěstí v Mělníku! Staříka tam zabil rychlík

Vlak R 922 z Českých Budějovic do Plzně v úseku Číčenice - Ražice nahradil autobus, stejně jako vlak R 669 v opačném směru. Vlak R 1242 nahradil autobus v Protivíně a jel až do Českých Budějovic.

 

"Provoz na železniční trati byl během dopoledne obnoven, policie však nabádá řidiče k opatrnosti, výstražné zařízení bude až 72 hodin mimo provoz. Okolnosti nehody policie vyšetřuje," dodala Valentová.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax