Sanitku při stávce volejte jen v ohrožení života, apelují záchranáři

Ilustrační foto-1
Zdroj: Jindřich Kodíček

Na pondělní stávku dopravních odborů se chystají i pražští hasiči a záchranáři, ti apelují na obyvatele, aby si sanitku volali jen v ohrožení života. V ostatních případech by lidé měli vyhledat svého obvodního lékaře, sdělila v pátek Mediafaxu mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Provoz pražské záchranky bude podle Ernestové po dobu trvání stávky posílen o 20 procent, v případě nutnosti až do vyčerpání kapacit. "Kritická místa, tedy velkou koncentraci dopravy či osob, budou sanitky objíždět. Zaměstnanci noční směny neopustí svá místa až do vystřídání a posádky denní služby mohou počítat i s odvozem do zaměstnání," doplnila mluvčí.

 

 

PSALI JSME:
 
Ta ale doufá, že sanitky budou na rozdíl od běžné dopravy jezdit plynule. "Máme příslib stávkujících, že i přes blokády na různých místech bude zajištěn průjezd našim sanitním vozům," uzavřela Ernestová.

 

 

Podobně se vyjádřila i mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. „Nás by odboráři blokovat neměli, vždyť jde o lidské životy,“ uvedla mluvčí. Jinak ale podle ní stávka pro hasiče větší překážku nepředstavuje. "Pro nás je to vlastně taková větší zácpa, na které jsme zvyklí. Máme v Praze deset požárních stanic, které jsou rozmístěny tak, abychom vždy zasáhli včas," uvedla mluvčí.

 

V praxi to znamená, že když se hasiči kvůli zablokované silnici nedostanou k požáru či jinému incidentu z jedné stanice, budou muset vyjet z jiné stanice.

tn.cz / Mediafax