Sebevrah nebo blázen? Opilec jel po dálnici v protisměru

Dechová zkouška - ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
ilustrační foto

Dalšího řidiče jedoucího v protisměru po dálnici dopadli policisté ve čtvrtek brzy ráno u Nové Vsi na Mělnicku. Informace poskytla v pátek agentuře Mediafax mluvčí mělnické policie Jana Žáčková.

"Policie ve čtvrtek ve tři hodiny ráno dostala na linku 158 oznámení, že na dálnici D8 mezi 29. až 18. kilometrem ve směru na Teplice jede osobní vozidlo Ford Mondeo v protisměru," upřesnila Žáčková. Policisté z dálničního oddělení v Nové Vsi vozidlo na dálnici dostihli a pronásledovali ho až k výjezdu z D8 na Novou Ves. "Teprve tam se podařilo řidiče přimět k zastavení," poznamenala mluvčí.
 

Při kontrole dokladů řidiče, policisté zjistili, že nebezpečné jízdy se dopustil třiadvacetiletý mladík z Prahy. "Provedená orientační dechová zkouška byla pozitivní a přístroj naměřil 2,23 promile alkoholu," konstatovala policejní mluvčí. Mladík má navíc zákaz řízení motorových vozidel.

ČTĚTE TAKÉ:

JEL PO R10 V PROTISMĚRU! Soud ho potrestal podmínkou
 

Případ si převzal policejní vyšetřovatel a mladého muže, se souhlasem státního zástupce, umístil do cely. "V rámci trestního řízení pak mladíkovi bylo sdělené podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky a obecné ohrožení z nedbalosti," vypočetla Žáčková a provinilci v případě odsouzení nyní hrozí až pět let vězení. V současné době je vyšetřovaný na svobodě.

tn.cz / Mediafax