ŠÍLENÁ HONIČKA! Zfetovaný motorkář uháněl Prahou DVOUSTOVKOU!

Policie - Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Rychlou jízdou se ve čtvrtek v noci snažil pětatřicetiletý muž na motorce ujet policejní hlídce v Praze 4. Policisté ho pronásledovali až na dálnici D1, kde chtěl utéct, ale dostihli ho, řekla v pátek agentuře Mediafax policejní mluvčí Eva Stulíková.

Černého motocyklu s ohnutou a začerněnou registrační značkou si policisté všimli krátce před půlnocí v ulici Na Jelenách v Praze 4. "Řidič jel na první pohled nepřiměřenou rychlostí. Když jej chtěli policisté zkontrolovat, začal jim ujíždět. Nerespektoval opakované výzvy k zastavení a stále pokračoval v jízdě až na dálnici D1 směrem na Brno. Jel přitom velmi agresivně, chvílemi navíc rychlostí vyšší než 200 km/hod.," dodala mluvčí.

PSALI JSME:
DIVOKÁ HONIČKA! Centrem Brna ujížděli zloději nafty


Policisté jej pronásledovali až na padesátý osmý kilometr, kde uprchlík zastavil v odstavném pruhu a začal utíkat. "Policisté za ním běželi hustým porostem a ve tmě, takže hrozilo riziko, že jim unikne. Proto jeden z nich použil donucovacího prostředku varovný výstřel, aby podezřelého muže zastavil. Ten ale zareagoval tak, že přeběhl na druhou stranu dálnice. Tady jej ale policista dostihl a vyzval jej, aby si lehl na zem," vysvětlila Stulíková.

ČTĚTE TAKÉ:
VIDEO: POLICIE vs. PIRÁT NA MOTORCE! Honička skončila havárií


Policisté muži nasadili pouta a zjistili, jestli není ozbrojen. Skončil na dálničním oddělení Bernartice. "Tam bylo zjištěno, že u motocyklu, na kterém muž z Prahy policistům ujížděl, chybí výrobní štítek a má také jinou barvu, než je uvedeno v evidencích. Muž měl navíc vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do poloviny května roku 2013," ukončila mluvčí s tím, že zkouška vyloučila alkoholu v jeho dechu, ale test na drogy naopak ukázal, že je pod vlivem omamné látky na bázi amfetaminu.

Zadržený muž je důvodně podezřelý hned z několika trestných činů, za které mu hrozí až několikaleté tresty za mřížemi. Policisté na případu stále pracují.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax