SNĚHOVÁ KALAMITA: Železniční dopravu omezují popadané stromy a sníh

Popadané stromy a zavaté výhybky zastavily v úterý ráno dopravu na několika železničních tratích. Vlaky nejezdí v západních Čechách a na Ústecku.

Sněhová kalamita přerušila v úterý ráno dopravu na mezinárodní železniční trati z bavorského Furth im Waldu do Domažlic v západních Čechách a na trati u Hněvic na Ústecku. Uvedly to České dráhy (ČD).

 

Kvůli sněhové kalamitě se také zpožďují vlaky mezi Prahou a Děčínem. Největší problémy jsou na této trati mezi Ústím nad Labem hlavní nádraží a Kralupy nad Vltavou.

 

Aktuální situaci v železniční dopravě a přehled výluk kvůli sněhové kalamitě a popadaným stromům najdete TADY.

 

Na trati z Furth im Waldu do Domažlic leží popadané stromy a některé úseky jsou zaváté sněhem. Provoz vlaků regionální dopravy v úseku Domažlice - Česká Kubice - Furth im Wald je ale podle ČD dopoledne už částečně možný. Doprava na německé trati v úseku Furth im Wald - Schwandorf je ale zastavena, a to bez zajištění náhradní autobusové dopravy. Vlak R 350 proto ukončí jízdu ve stanici Plzeň hlavní nádraží.

 

 

Podle Českých drah by trať do Bavorska mohla být plně zprovozněna do 16. hodiny.

 

Problémy se sněhem a popadanými stromy na železnicích jsou ale i na dalších místech Česka. V Hněvicích na Ústecku vlaky nejezdí kvůli zavátým výhybkám.

 

Dopoledne musela být na několik hodin kvůli sněhu zastavena také železniční doprava z Vranova u Stříbra do Pňovan a dále úsek tratě mezi Stodem a Holýšovem na Plzeňsku. Také železniční doprava v úseku Lužná u Rakovníka - Praha Masarykovo nádraží je kvůli padlému stromu na trati dočasně přerušena, náhradní dopravu zajišťují autobusy.

 

 

Vlaky také nejezdí na Jesenicku. Ve stanici Lipová Lázně jednou nápravou vykolejil vlak.

 

PSALI JSME:

V Lipové na Jesenicku vykolejil vlak

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax