stavba nákupního centra

Stanice metra Národní třída bude dva roky zavřená

Současná podoba Národní třídy
Zdroj: Oficiální zdroj
Stanice Národní třída bude dva roky uzavřená

Stanice pražského metra Národní třída bude od 10. července dva roky uzavřená. Důvodem je výstavba nákupního domu Copa Centrum.

Investor nového Copa Centra požádal dopravní podnik o uzavření stanice Národní třída, a to od 10. července. Potvrdila to Aneta Řehková z tiskového oddělení dopravního podniku. "Dopravní podnik na základě zaslané žádosti Copa podniká veškeré kroky k uzavření stanice Národní třída. Ze strany podniku byla podána žádost na magistrátní odbor dopravy na vyloučení stanice z provozu," upřesnila Řehková.

 

Mluvčí magistrátu Tereza Králová uvedla, že se stanice uzavře přibližně na dva roky. Cestující tak budou muset pro výstup a nástup využít blízké stanice Můstek.

 

[IMAGEBOX_446766]Stanici metra Národní třída uzavřou už v červenci
[IMAGEBOX_446766]

 

Mezi ulicemi Charvátova, Vladislavova a Purkyňova by měl vyrůst víceúčelový objekt Copa Centrum, v němž budou byty, kanceláře a pasáže s obchody. Součástí bude také podzemní parkoviště pro 250 aut. Vestibul metra se rovněž přesune do podzemí. Společnost do výstavby investuje asi čtyři miliardy korun. Oddálení výstavby moderního centra může zkomplikovat archeologický průzkum. Ten již dříve na místě odhalil staré gotické sklepy, jejichž část ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku.

 

Průtahy okolo Copa Centra dělají starosti obyvatelům žijícím okolo Národní třídy a radnici Prahy 1. Ta považuje za nejdůležitější co nejrychleji podle schváleného projektu centrum postavit. Uzavření stanice metra je podle starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (TOP 09) nutným krokem, bez kterého nelze výstavbu centra provést.

tn.cz / mediafax / hru