Komplikace v dopravě

Stanici metra Národní třída uzavřou už v červenci

Současná podoba Národní třídy
Zdroj: Oficiální zdroj
Současná podoba Národní třídy

Investor nového obchodního centra uprostřed Prahy požádal dopravní podnik o uzavření stanice Národní třída, a to k 10. červenci.

Mezi ulicemi Charvátova, Vladislavova a Purkyňova by měl vyrůst víceúčelový objekt Copa Centrum, v němž budou byty, kanceláře a pasáže s obchody. Součástí bude také podzemní parkoviště pro 250 aut.
 

"Dopravní podnik na základě zaslané žádosti Copa podniká veškeré kroky k uzavření stanice Národní třída. Ze strany podniku byla podána žádost na magistrátní odbor dopravy na vyloučení stanice z provozu. Doposud nebylo ze strany magistrátu obdrženo jakékoliv souhlasné stanovisko," upřesnila Řehková.
 

Vestibul metra se po dokončení stavby přesune do podzemí. Společnost do výstavby investuje asi čtyři miliardy korun. Oddálení výstavby moderního centra může zkomplikovat archeologický průzkum. Ten již dříve na místě odhalil staré gotické sklepy, jejichž část ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku.


ČTĚTE TAKÉ:

[IMAGEBOX_966605]Pražské metro je zase o něco delší. Víme, jak bude vypadat v roce 2100! Podívejte se[IMAGEBOX_966605]
 

Průtahy okolo Copa Centra dělají starosti obyvatelům žijícím okolo Národní třídy a radnici Prahy 1. Ta považuje za nejdůležitější co nejrychleji podle schváleného projektu centrum postavit. Uzavření stanice metra je podle starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (TOP 09) nutným krokem, bez kterého nelze výstavbu centra provést.
 

tn.cz / Mediafax