Čelní střet

TRAGÉDIE: U Litomyšle boural osobák s náklaďákem, jeden člověk nepřežil

Následky střetu byly drastické
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Dopravní nehodu se smrtelnými následky vyšetřují od středečního rána policisté ze Svitav. Na silnici č. 35 u Litomyšle se střetl nákladní a osobní vůz. Jeden člověk srážku nepřežil, silnice od Litomyšle na Svitavy je uzavřena, potvrdila informace policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Auta se střetla krátce po sedmé hodině ráno. Na místo zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté silnici uzavřeli v obou směrech a odklání dopravu od Litomyšle na obec Čistá a Svitavy, v opačném směru přes Janov a Strakov do Litomyšle.

 

"Řidič osobního vozidla se při předjíždění čelně střetl s protijedoucím kamionem a na místě zemřel. Další osoby v ostatních vozidlech zraněny nebyly," dodala mluvčí.

 

Kamion, do kterého řidič narazil, skončil mimo silnici, další kamion zůstal poškozený na vozovce ve směru na Litomyšl. Čtvrtým poškozeným je osobní vůz.

 

K nehodě byla povolána vyprošťovací technika. Vyšetřování následků nehody a odstraňování následků bude zřejmě ukončeno až po poledni. Přesnou příčinu tragédie nadále vyšetřují dopravní policisté.

 

tn.cz/luk