Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

TAK UŽ JE TO JASNÉ! Na Jižní spojku se vrátí kamiony

Kamiony stojí
Zdroj: Mediafax
Na Jižní spojku se vrátí kamiony.Ilustrační foto

Pražští radní to chtějí udělat tak, aby na Jižní spojce kamiony zase nezpůsobovaly dopravní komplikace a zácpy.

Pražští radní na svém úterním zasedání podpořili návrat kamionů na Jižní spojku od září, uvedl pro Mediafax zdroj z pražského magistrátu. Kamiony se na Jižní spojku přesunou mezi 22.00 a 06.00, kdy by kvůli nižší intenzitě provozu neměly způsobovat žádné dopravní komplikace.

 

S rozhodnutím ale nesouhlasí obyvatelé Braníku, Krče i Spořilova. Petici proti návratu kamionů na městský okruh podepsalo přes víkend v Braníku téměř 400 odpůrců.

 

"Řešit problémy kamionů jejich návratem do vnitřního města na městský okruh je naprosto nepřijatelné řešení. Kamiony musí na koleje a ne do rezidenčních čtvrtí. Braničtí i Spořilovští bojují za tuto věc," odvolává se na Zásady dopravní politiky zelená zastupitelka z Prahy 4 Iva Kotvová.

 

Obavy mají i obyvatelé Barrandova, kteří se bojí, že spousta dopravců si zkrátí úsek mezi Barrandovským a Pražským okruhem právě přes Barrandov.

 

Vedení metropole ale návrat kamionů brání. "V tuto chvíli jde o jediné reálné a rychlé řešení situace na Spořilově," řekl nedávno první náměstek primátora Karel Březina (ČSSD). Zásadním řešením pro Spořilov a pražskou dopravu obecně je podle něj dokončení části Pražského okruhu číslo 511. Úsek má spojit dálnici D1 s Běchovicemi.

 

Právě nadměrný hluk v nočních hodinách je totiž jeden z největších problémů, které obyvatele pražského Spořilova trápí. Ze spojky budou za Barrandovským mostem pokračovat po Strakonické a dále na Pražský okruh.

 

Hlavní město i Praha 4 od loňského podzimu prověřovaly několik možných variant. Uvažovalo se například o tom, že by kamiony jezdily přes přemostění Jižní spojky u Kačerova. Most by ale potřeboval nákladnou opravu a ani poté by zřejmě neměl dostatečnou nosnost.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax