Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policie pátrá

Těžká NEHODA na Frýdlantsku: Viník ujel od šesti zraněných!

Zdroj: TV Nova

Těžkou nehodu osobního auta s autobusem způsobil na Frýdlantsku dosud neznámý řidič. Na svědomí má šest zraněných lidí, z toho dva velmi těžce.

Auta jela souběžně v obou pruzích a v zatáčce proti nim přijížděl autobus. Viník nehody zavadil o auto, které předjížděl. To dostalo smyk a narazilo do autobusu. Řidič felicie, který karambol způsobil, z místa ujel.

 

Mladí řidiči se patrně znali a kousek za Frýdlantem závodili, kdo z nich je rychlejší. Řidiči, které míjeli, tušili, že se něco stane. "Nás předjela felicie a ta začala předjíždět jeho. Pak souběžně přijeli do zatáčky. Vyřítil se autobus a ta felicie, jak se snažila vyhnout, tak o něj škrtla a ten dostal smyk a napálil to do autobusu," popsal svědek nehody.

 

Auto mělo utržený motor. Jeho součástky náraz rozmetal do okolí. Spolujezdce museli hasiči z auta vystříhat. V autobusu cestovalo 8 lidí. Polovina z nich se zranila. Hlavní viník na nic nečekal. Když viděl, co způsobil, šlápl na plyn a zmizel.

 

"Viník ujel. S tím, že jedná se o škodu felicii tmavozelené barvy a měl by mít šedivé páté zadní dveře. Bude nejspíš z Frýdlantska," uvedl Ota Uchytil z dopravní policie v Liberci.

 

Policisté prosí ty, kteří auto znají, aby zavolali na jejich tísňovou linku. Řidiči, který svým kamarádům ani cestujícím neposkytl pomoc, hrozí v případě dopadení pětileté vězení.
 

ana / Ivan Berka TN.cz