Tragédie na silnicích

Nehoda autobusu a zraněná těhotná žena

Pondělní večer a úterní ráno se na silnicích neslo ve znamení nehod. Při těch se zranila těhotná žena, několik polských turistů a jeden člověk dokonce zemřel.

Vážná dopravní nehoda se stala v úterý ráno na silnici I/35 jeden kilometr za Holicemi směrem na Hradec Králové. Zemřel při ní řidič osobního vozu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Motorkáře zabilo protijedoucí auto při předjíždění

 

Podle prvních informací se střetlo osobní auto se dvěma nákladními. "Řidič osobního vozu pravděpodobně odbočoval doleva, když do něj zezadu narazilo nákladní auto, které jej odhodilo do protijedoucího nákladního vozu. Šestatřicetiletý řidič osobního vozu na místě zemřel,“ řekl policejní mluvčí Jozef Bocán.

 

Oba řidiče nákladních vozidel (46 a 48 let) sanitka převezla do nemocnice. "Jejich zranění pravděpodobně nebudou vážná,“ řekla mluvčí pardubické záchranky Magdalena Škuligová. Podle policie byla zkouška na alkohol u obou řidičů negativní.

 

Silnice je uzavřená, policie dopravu odklání. Omezení potrvá asi do 11 hodin.

 

  
Při havárii osobního auta zemřel na Břeclavsku člověk

 

Život šestačtyřicetiletého muže si v úterý nad ránem vyžádala havárie osobního auta u Horních Věstonic na Břeclavsku.

 

Tragédie se stala na křižovatce komunikací R52 a II/420. "Řidič jel z Horních Věstonic směrem na rychlostní komunikaci R52. Vyjel vpravo mimo komunikaci, kde přerazil značku a skončil v poli. I přes okamžitý zásah záchranné služby na místě podlehl zraněním," řekla mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová. Policie nehodu nadále vyšetřuje.

 

 

Čtyři lidé se zranili při srážce dvou aut na Brněnsku


Vrtulník letecké záchranné služby zasahoval u Jinačovic na Brněnsku, kde se srazila dvě osobní auta. Nejzávažnější zranění utrpěla mladá žena, kterou jsme uvedli do umělého spánku, řekla v úterý mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.


Auta se srazila v pondělí večer. "Zranili se čtyři lidé. U nehody zasahovaly tři pozemní týmy a vrtulník," uvedla Zuchová.
Nejhorší zranění měla těhotná dvaadvacetiletá žena. "Uvedli jsme ji do umělého spánku a napojili na umělou plicní ventilaci. Přepravili jsme ji do brněnské nemocnice," řekla Zuchová.


Dodala, že další tři zranění zůstali při vědomí a měli hlavně pohmožděniny. Zdravotníci je odvezli do nemocnic.

 

Na Šumpersku havaroval polský autobus, několik cestujících se zranilo


Na Šumpersku u obce Rovensko havaroval v úterý ráno polský autobus. Podle prvních informací se několik lidí zranilo.
Na místě zasahují dvě vozidla záchranné služby. "Prvotní informace hovořila o dvou lehčích zraněních, více budeme vědět později,“ řekl Mediafaxu náměstek ředitele olomoucké záchranky Jan Weinberg.

 

 
"Zda se s autobusem utrhla krajnice nebo bylo příčinou pochybení řidiče, vyšetřujeme,“ řekl policejní mluvčí .

 

  

tn.cz / mediafax / kos