Tragická nehoda: Mladík (19) zabil chodce na přechodu!

Tragická dopravní nehoda, při které zemřel devětačtyřicetiletý chodec, se stala v úterý večer v Ostravě-Porubě. Na přechodu muže srazilo osobní auto s devatenáctiletým řidičem, informovala ve středu agenturu Mediafax policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Mladý řidič jel se svým autem Volkswagen Golf po Opavské ulici v levém pruhu a pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a nebyl schopen zastavit na vzdálenost, na niž měl rozhled.

 

Nezaregistroval muže přecházejícího silnici po přechodu opatřeném semaforem a narazil do něj. Chodec utrpěl těžká zranění, kterým v nemocnici podlehl," informovala Holčáková.

 

PSALI JSME TAKÉ:

JAKUBISKOVÁ se brání: NEHODA se NESTALA NA PŘECHODU!

 

Nehoda se stala kolem 19.45 poblíž křižovatky s Porubskou ulicí ve směru k ulici Nálepkova.

 

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. Řidič vozu nebyl ovlivněn alkoholem. Hrozí mu trest odnětí svobody od jednoho do šesti let.

 

Policie nyní hledá svědky tragické dopravní nehody. "Žádáme všechny, kteří nehodu viděli, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo na čísle 974 726 272," řekla Holčáková.

 

Policisté potřebují svědectví lidí, kteří poskytli první pomoc zraněnému chodci, a také ženy, která šla po stejném přechodu pro chodce ve stejné době jako poškozený. Mluvit chtějí také s řidičem tmavého osobního vozu, který přijížděl k přechodu pro chodce v pravém jízdním pruhu a před přechodem zastavil.

 

PSALI JSME TAKÉ:

Řidič v Brně na přechodu srazil dítě. Od nehody ujel a přiznal se až večer

 

Na místě nehody zasahovala lékařská posádka záchranářů. Podle nich chodec utrpěl velmi vážné zranění hlavy. "Stav pacienta byl při příjezdu záchranné služby kritický.

 

Záchranáři mu poskytli přednemocniční lékařskou péči a transportovali ho na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," uvedl Humpl. Ani rychlý odborný zásah ale život devětačtyřicetiletému muži nezachránil.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz