nebezpečné silnice

Daň za rychlou jízdu: Mrtvý cyklista a čtyři zraněné kamarádky

Ani dnešek nezůstane dnem bez smrtelné nehody. Srážku s autem nepřežil cyklista. Včerejšek se stal zase osudným pro čtyři kamarádky, dvě z nich leží ve vážném stavu v liberecké nemocnici.

Dnes kolem sedmé hodiny ráno mezi obcemi Jeneč a Houstoň v Praze-západ se srazil cyklista s osobním autem. Srážkou si způsobil těžká zranění a na místě zemřel.

Hasiči se snažili muže dlouho oživovat, to se ale nepodařilo. Řidič se po nehodě psychicky zhroutil. V místě tragédie byl zcela zastaven provoz, který byl v dopoledních hodinách obnoven. Proč se cyklista a vůz srazili, to v tuto chvíli vyšetřují policisté.

Tragická srážka cyklisty s osobním vozem

1
/
5
Zdroj: Mediafax
nehoda Jeneč Houstoň 2 ; policie vyšetřují srážku cyklisty s autem
Cestu plnou serpentin mezi obcemi Plavy a Držkov na Liberecku nezvládly včera večer čtyři ženy. Jely v osobním autě Škoda Fabie, ale řidička nezvládla řízení, vůz vylétl ze silnice a zastavil se zhruba po deseti metrech v prudkém srázu, uvedla mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Dvě z žen se dokázaly z vozu dostat samy vlastními silami, třetí ženu hasiči transportovali nahou ve vakuových nosítkách. Poslední z žen byla těžce zraněná, s podezřením na poranění páteře ji sanitka převezla na traumatologii do liberecké nemocnice.

Hasiči na místě zajistili havarované auto, protože hrozilo, že by se mohla protrhnout olejová vana. Auto sedělo "na břiše“ v jeden a půl metru široké strouze. K vyproštění byla přivolaná odtahová služba.

 

 

Za poslední dny se stalo hodně tragických nehod. Smrti včera neunikl ani otec dvou malých dětí. Ten se včera srazil s osobním vozem na pražské křižovatce Vysočanská a Lovosická.


Nejtragičtější za poslední dny byla nehoda, která se stala v neděli večer mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní, při níž zemřeli čtyři mladí lidé.
 

 

 

juz tn.cz / Mediafax