Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Z havarovaného auta unikla kyselina

Nákladní auto se převrátila na bok a unikla z něj kyselina chlorovodíková. Na místě zasahuje protichemická jednotka.

Krátce po deváté hodině mezi Čechticemi a Novými Práchňanami na pomezí Středočeského kraje a Vysočiny havarovalo nákladní auto MAN s cisternou, která převážela asi 600 litrů kyseliny chlorovodíkové. Kromě kyseliny převážel kamion i louh.

 

"Auto se převrátio na pravý bok a leží na silnici druhé třídy asi 100 metrů za křižovatkou na Práchňany a leží ve směru na Čechtice  ," řekla benešovská policejní mluvčí Diana Škvorová.

 

"Podle dostupných informací bylo auto kromě kyseliny chlorovodikové naloženo i 1500 kilogramů práškového louhu, ale také 12 kanystry po padesáti litrech louhu tekutého,

 

Na likvidaci nehody se společně podíleli středočeští i vysočinští hasiči, informovala o tom středočeská mluvčí hasičů Lenka Kostková.

 

"Kolem místa úniku uzavřeli hasiči asi čtyřkilometrový okruh," řekl náš reportér na místě. "Hasiči stále provádějí dekontaminaci půdy," upřesnila Škvorová

 

"Na místě zasahují 4 jednotky profesionálních hasičů, kteří se pokoušejí únik kyseliny zlikvidovat," upřesnila vysočinská mluvčí hasičů Petra Musilová.

 

Odpoledne policejní mluvčí upřesnila, že do pole unikla asi polovina nákladu kyseliny, tedy asi 300 litrů.

 

Řidič auta se nezranil. "Řidič vypověděl, že strhl řízení, protože mu přes cestu přeběhla srna," informovala Škvorová.

 

Silnice je v místě nehody uzavřena, auta musí po objízdné trase. Příčinu převrácení vyšetřuje policie.

muf s přispěním Davida Pika TN.cz