Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 11. 2011

Utržený návěs kamionu smetl auto v protisměru!

utržený návěs smetl auto
Zdroj: Mediafax
Návěs kamionu zablokoval po nehodě silnici. Ilustrační foto

Dopravní komplikace způsobil v pondělí ráno utržený návěs nákladního vozidla, který u obce Ješín na Kladensku narazil do osobního auta a zablokoval silnici. Osobní vůz skončil mimo vozovku, řidička byla zraněna, potvrdila informace Mediafaxu mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Nehoda byla všem složkám integrovaného záchranného systému oznámena krátce před šestou hodinou ráno. "K nehodě došlo u cedule obce Ješín ve směru od Slaného a vozovka zůstala zcela neprůjezdná, protože návěs zůstal stát napříč silnicí," dodala mluvčí.

 

"Jedná se o návěsovou soupravu značky Liaz, kterou řídil osmadvacetiletý muž. Dvaadvacetiletou řidičku vozidla BMW převezli záchranáři do nemocnice na pozorování. Policisté u řidiče nákladního vozidla vyloučili požití alkoholu," řekla Mediafaxu policejní mluvčí Michaela Nováková, podle níž byla vzniklá škoda předběžně odhadnuta na více než čtyři sta tisíc korun.

 

PODÍVEJTE SE:

TANK BLOKOVAL SILNICI u Kroměříže! Spadl z návěsu. VIDEO


Na komunikaci a částečně i mimo vyteklo asi tři sta litrů nafty. "Hasiči museli použít pětadvacet pytlů sorbentu k neutralizaci," vysvětlila Kostková.


Zraněnou řidičku na místě převzali záchranáři. Hasiči vyrozuměli odbor životního prostředí. "Krátce před tři čtvrtě na devět hasiči ukončili likvidační práce," ukončila mluvčí s tím, že odtah havarovaného návěsu si zařídí sám nezraněný řidič kamionu.


Příčinu havárie vyšetřují dopravní policisté.

maš tn.cz / Mediafax
Reklama