V Olomouci se srazila dodávka s vlakem, zranila se spolujezdkyně

Dopravu na železnici ve směru od Olomouce po Nezamyslice v úterý dopoledne přerušila dopravní nehoda mezi dodávkou a osobním vlakem, sdělil policejní muvčí Michal Pižurin s tím, že spolujezdkyně řidiče byla při nehodě zraněna.

Nehoda se stala na železničním přejezdu v Rybářské ulici v Olomouci asi šest minut po výjezdu vlaku ze stanice Olomouc hlavní nádraží. Vlak směřoval do Nezamyslic.

 

"Devětapadesátiletý řidič dodávky značky VW Transporter vjel na přejezd přesto, že výstražné znamení bylo s největší pravděpodobností v provozu. Šofér vezl ještě sedmadvacetiletou spolujezdkyni. Ta po srážce utrpěla zranění," podotkl Pižurin.

 

GALERIE: Nehoda v Olomouci

1
/
7
Zdroj: TV Nova
Nehoda v Olomouci - 7

 

Řidič TV Nova řekl, že v blízké zatáčce před přejezdem, kdy ještě nejsou vidět semafory, kýchnul. Když zvednul hlavu a byl těsně před přejezdem, viděl blikající světla na přejezdu a blížící se vlak. Přidal plyn, aby se se strojem nestřetl. Vlak tak zachytil jen zadní část dodávky.

 

Muž vlastní nedaleko přejezdu výrobnu cukroví a podle svých denně přes přejezd projede minimálně desetkrát.

 

Mladá žena podle ředitele olomoucké krajské záchranky Ivo Mareše vyvázla z nehody jen s lehčím poraněním. "Sanitka ji odvezla na traumatologii do Fakultní nemocnice Olomouc se zhmožděninami krční páteře," konstatoval Mareš.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Provoz na Jižní spojce ochromila nehoda kamionu

 

Škoda na vlaku a autě je odhadnuta na jeden milion korun.

 

Mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová doplnila, že v úseku mezi Olomoucí a Nezamyslicemi jezdí momentálně náhradní autobusová doprava. "Předpokládáme, že uzavírka trati potrvá přibližně do12.30 hodin," dodala Pistoriusová.

Mediafax