V Praze na Smíchově se srazily tramvaje

V Plzeňské ulici na pražském Smíchově se srazily dvě tramvaje. Na místo vyrazili záchranáři, aby vyprostili zaklíněného řidiče jedné ze souprav.

Nehoda se stala krátce po 14:30 v zastávce Bertramka ve směru z Motola do centra, kde jedna tramvajová souprava narazila do zadní části druhé. Řidič soupravy, který nedobrzdil, zůstal uvězněný v kabině, ale ven se podle mluvčí hasičů Pavlíny Adamcové dostal ještě před příjezdem hasičů. Ti tak nemuseli zasahovat, na místě zůstaly pouze hasičské jednotky dopravního podniku, aby odklidily následky nehody.

 
V první soupravě podle dostupných informací cestovalo asi 60 lidí, v druhé 20. "Nikdo z cestujících nebyl zraněn," dodala mluvčí hasičů.
 
V kopci za místem srážky se vytvořila kolona tramvají, opačný směr uzavřeli hasiči kvůli odtahu nepojízdné tramvaje a úklidu. Dopravní podnik proto okamžitě zavedl náhradní autobusovou linku z Anděla do vozovny v Motole. "Výluka trvala přibližně hodinu, před 16. hodinou jsme provoz obnovili," potvrdila mluvčí dopravního podniku Ilona Vysoudilová.
 
Podle informací z místa řidič tramvaje číslo 9 nedokázal soupravu před zastávkou dobrzdit. "Koleje jsou na podzim kluzké, může se v nich hromadit nahnilé listí a navíc krátce před nehodou sprchlo," vysvětlil možné příčiny srážky další z řidičů.
 

 

Mediafax