seznamy Redukce spojů

VELKÝ PŘEHLED: Zmizely některé rychlíky, další spoje dráhy výrazně omezily!

Vlak - rychlík
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Jízdní řády Českých drah jsou zase o něco hubenější, od 1. července, tedy ode dneška, z nich zmizelo šest rychlíkových spojů, další téměř dvě desítky se výrazně omezí. Přečtěte si, jakými spoji se ode dneška do cíle nedostanete.

České dráhy společně s ministerstvem dopravy sáhly k dalším změnám jízdních řádů. Šest spojů je od 1. července bez náhrady zrušeny. Ačkoliv změny se týkají dvou desítek spojů, dráhy i ministerstvo argumentují tím, že je to jen drobná úprava.
 

"Ministerstvo se společně s Českými drahami rozhodlo omezit provoz vybraných rychlíků. Spoje, které jezdí málo obsazené budou zrušeny. Další budou jezdit jen ve vybraných dnech. Omezení se ale týká jen 0,67 % všech rychlíků," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.
 


 

K redukci rychlíkových spojů podle ministerstva i Českých drah dochází kvůli financím. "Veškeré změny jsou s ohledem na rozsah finančních prostředků ve státním rozpočtu pro letošní rok ekonomicky nezbytné, avšak díky těmto změnám se podaří zachovat udržitelnost systému železniční dopravy," prohlásil Neřold.
 

Důsledkem toho tak se výrazně upraví dalších 17 rychlíkových spojů, v některé dny budou tyto pravidelné spoje úplně zrušeny. V následující tabulce najdete, jakých spojů se to týká.
 

tn.cz / hmr