doprava o svátcích

Velikonoční zátah: SEZNAM míst, kde policisté číhají na řidiče

Dopravní policista - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto
Téma:

Ode dneška až do pondělí musejí všichni, kteří vyrazí na silnice, počítat s přísným policejním dohledem, a to po celé republice. I letos vyhlásili dopravní policisté na velikonoční svátky bezpečnostní akci. Zátah bude zaměřený hlavně na opilce za volantem.

Takzvaní sváteční nebo kloboukoví řidiči a hezké počasí. I to stojí za zvýšenou víkendovou aktivitou policistů a vyšším počtem dopravních hlídek na silnicích. "Je třeba počítat s tím, že jsou to řidiči nevyježdění, ztratili během zimy základní návyky a je potřeba mít ohleduplnost vůči těmto účastníkům," řekl ředitel služby dopravní policie Tomáš Lerch.
 

Hezké počasí jistě vyláká na silnice i motorkáře a cyklisty. Obezřetnost se tak pochopitelně vztahuje i na ně. Četné policejní hlídky budou kontrolovat vše - bezpečnostní pásy, dodržování rychlosti, ale hlavně alkohol. "Dá se očekávat zvýšený počet policistů na těch hlavních silničních tazích, významných komunikacích, turistických rekreačních oblastech. Řádově můžeme mluvit o stovkách policistů," dodal Tomáš Lerch.

 

Podívejte se na reportáž: 


 

A kde konkrétně policejní hlídky očekávat? Sestavili jsme pro vás seznam míst v hlavním městě, kde budou patrně stát policejní hlídky. Pozor na porušování silničních pravidel si tak rozhodně dejte třeba v blízkosti Barrandovského mostu na ulici K Barandovu. Anebo na Plzeňské blízko pražského centra. Hříšníky tam chytali policisté dokonce už dnes. Další riziková místa najdete v přiložené tabulce.
 


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
tn.cz / gar