Vlak usmrtil důchodce, který šel po trati ve Vraném nad Vltavou

Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Motorák odhodil muže na násep, už mu nebylo pomoci

Starší muž šel po kolejích, ačkoliv hned vedle vede silnice. Vlak ho srazil zezadu

Osobní vlak srazil a usmrtil v pátek v půl jedenácté večer staršího muže, který šel po trati ve Vraném nad Vltavou na Praze-západ. Zřejmě to byla nešťastná náhoda.

 

Nehoda se stala poblíž části obce zvané Skochovice ve směru na sousední Jarov a dále na Prahu asi sto metrů za železničním přejezdem se světelnou signalizací. "Muže důchodového věku srazil v dešti zezadu osobní vlak," řekl agentuře Mediafax kriminalista z výjezdové skupiny. Muž zůstal ležet na náspu vedle kolejiště a přivolaný lékař záchranné služby už mu nemohl pomoci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na Blanensku spadla z peronu žena pod vlak, na místě zemřela

 

"Totožnost mrtvého známe, zřejmě to byl turista nebo chatař," doplnil policista. Důchodce měl na sobě turistické kalhoty a větrovku. V batohu nesl rohlíky, instantní polévky či lahvové pivo. Ve tmě a dešti si ho strojvedoucí lokálky všiml až při nárazu.

 

"Zatím není jasné, proč šel muž po kolejích, když hned vedle vede souběžně silnice," dodal kriminalista. Vyloučil, že by důchodce pod vlak někdo strčil. Nařízená soudní pitva by měla mimo jiné ukázat, jestli byl chodec pod vlivem alkoholu.

 

Motorák, který muže srazil, jel manipulační jízdu bez cestujících. Provoz na trati mezi Prahou, Čerčany a Dobříší byl po dobu vyšetřování nehody do půl druhé v noci přerušen.

Mediafax/Zdeněk Michora