Auto se srazilo s vlakem

Doprava v Čakovicích zkolabovala, do centra se tvořily dlouhé kolony

Srážka vlaku s autem
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Na železničním přejezdu v pražských Čakovicích se srazilo auto s vlakem. Podle zpráv z místa nehody doprava v Čakovicích zkolabovala a ve směru na centrum se začaly tvořit kolony.

Doprava v Čakovicích ráno zkolabovala, protože závory jsou spuštěné nejen v Jilemnické ulici, ale i na ostatních okolních přejezdech. "Proto se od Vinoře do centra začaly tvořit kolony a řidiči, včetně městské hromadné dopravy, musejí vyhledávat a využívat objízdné trasy," upozornila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
 

"Řidič Škody Fabia utrpěl jen lehké zranění, příčinu nehody vyšetřujeme," uvedla Zoulová. Nehoda se stala krátce před sedmou hodinou na trati mezi Čakovicemi a Kbely. "Vlak nevykolejil, cestujícím se nic nestalo,“ upřesnila policejní mluvčí.
 

"Přejezd byl zabezpečen nejen světly, ale i závorami," uvedl pro agenturu Mediafax mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. "Pracovníci drah se budou pochopitelně snažit postupně uvolňovat okolní přejezdy v rámci možností podle postupu vyšetřování," podotkl mluvčí k problému rostoucích kolon.
 


Policie upozornila, že místem neprojedete nejméně do deváté hodiny. "Proto je nutné zvolit při cestování do Prahy jinou cestu a místo objet,“ uzavřela Zoulová.
 

tn.cz / Mediafax / hmr