Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2014 13:29
dopravní situace

Do Česka dorazilo první větší sněžení a DOPRAVA kolabuje! Silničáři zaspali?

Zdroj: TV Nova

Přesně jako v té písničce od Jarka Nohavici. V Praze napadlo pár centimetrů sněhu a doprava kolabuje. Kdo za to může? A jaká je situace v dalších krajích České republiky? Sledujeme ON-LINE.

On-line reportáž:


Vážení čtenáři, vzhledem k tomu, že se situace zklidnila, ukončujeme naši on-line reportáž. Děkujeme za pochopení


12:30
Velké dopravní potíže způsobila v Praze 6 noční lokální sněhová bouřka. Kvůli ní nabíraly především autobusy obrovská zpoždění.

11:25 Pražský dopravní podnik na svém webu uvádí, že se podařilo všechny problémy odstranit. Některé autobusy ráno nabraly až dvě hodiny zpoždění.


11:15
V Libereckém kraji napadlo od úterý kolem pěti centimetrů sněhu a místy se stále objevují sněhové přeháňky. Zbytky rozbředlého sněhu leží i na hlavních tazích a vozovky mohou klouzat. Silničáři radí jezdit velmi opatrně.
 


10:50
Úderem dnešní šesté hodiny ranní nastoupila v Praze 6 kvůli počasí sněhová pohotovost. V ulicích je tak od rána přes 500 brigádníků, kteří uklízejí chodníky a zajišťují posyp, uvedla radnice. Sněhová pohotovost prý bude i zítra.


10:30
Meteorologové znovu varují před náledím. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro celou ČR od 11:00 až do odvolání.


Posílejte nám fotografie toho, jak sníh zkomplikoval život u vás! Snímky směřujte na zpravy@nova.cz.
 

10:10 Další nehody se staly na Mostecku a Lounsku, od osmi hodin přibývá havárií na Litoměřicku. "Od osmi hodin evidujeme pět dopravních nehod. nejvážnější je v obci Lukov u Úštěka, kde se čelně srazil osobní automobil s nákladním," uvedla policie.
 

9:50 Dopravní podnik hlavního města Prahy uvedl, že zastavení provozu linek 123, 131, 174, 180, 179, 347, 191 a 119 se týká oblasti Strahova, Vypichu, Petřin, Motola, Evropské, Hanspaulky a Šmukýřky. Zatím není jasné, kdy se linky opět rozjedou.
 

9:38 Lidé nevěřícně koukají na situaci před nemocnicí Motol v Praze. Cestou z křižovatky Vypich to klouže, silničáři nezajistili pohodlnou cestu k jedné z největších nemocnic v republice.
 

09:25 Hodně napilno mají dopravní policisté. Na policejním webu přibývají nehody každých pár minut, například v Kostelci nad Labem se osobní auto srazilo s dopravní značkou.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zimní radovánky podle Hanychové: S Prachařem řádí ve sněhu

Epické video: Nadšený Arab skáče do sněhu po hlavě
 


Předpověď počasí:09:10 Pražské silničáře sněžení evidentně zaskočilo, na řadě míst mají problémy i autobusy městské hromadné dopravy. V Praze je situace složitá na Petřinách, na Vypichu či v Liboci.
 

08:55 Hromadná dopravní nehoda komplikuje od dnešního rána provoz v širším centru Ústí nad Labem. V Klíšské ulici havarovalo sedm osobních aut, odklízení následků potrvá asi do 11 hodin.


SJÍZDNOST SILNIC:


Na jihu Čech v noci sněžilo, místy ale prší, řidiči si musí dát pozor na rozdílný povrch vozovek. Podle dispečinku správy a údržby silnic jsou všechny silnice v kraji se zvýšenou opatrností sjízdné. Někde na vozovkách leží slabá vrstva sněhu, jinde břečka. Většina silnic je mokrá. Někde mohou po ránu namrzat, varují meteorologové.


Ve Zlínském kraji přes noc sněžilo. Některé silnice zejména na Vsetínsku tak pokrývá rozbředlý a menší cesty i ujetý sníh. Ostatní vozovky jsou mokré po chemickém ošetření, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.


Silničáři v Ústeckém kraji varují před ledovkou, která se tvoří na Děčínsku a části dálnice D8. V části kraje navíc sněží. Vyplývá to z informací silničářů a policejního webu. Teploty v kraji se dnes v 7:00 pohybovaly od minus pěti stupňů Celsia po nulu.


V Libereckém kraji napadlo od úterka kolem pěti centimetrů sněhu a místy se stále objevují sněhové přeháňky. Zbytky rozbředlého sněhu leží dnes ráno i na hlavních tazích a vozovky mohou klouzat. Silničáři radí jezdit opatrně. Pozor by si měli dát motoristé na hlavním tahu z Liberce na Prahu. Podle informací policie havaroval u Jeřmanic vůz do svodidel a průjezdný je tam jen pravý jízdní pruh.


Na Vysočině napadlo v noci několik centimetrů sněhu, na většině území i ráno místy pokračují sněhové přeháňky. Hlavní silnice jsou mokré po chemické ošetření, na vedlejších leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Silnice jsou sjízdné, podle silničářů však řidiči musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost.


Silnice na jižní Moravě jsou po mírném nočním sněžení sjízdné se zvýšenou opatrností. Hlavní tahy jsou po chemickém posypu holé a mokré. Na výše položených vedlejších silnicích leží místy zbytky tajícího sněhu.


V Plzeňském kraji v noci na dnešek sněžilo, sněhové nebo smíšené přeháňky deště se sněhem místy stále pokračují. Silnice v regionu jsou většinou holé a mokré, místy na nich mohou být i zbytky rozbředlého sněhu. Mokrá je také dálnice D5 na Rokycansku i na Tachovsku.

 


Na mnoha silnicích v Pardubickém kraji leží sníh. Někde se na vozovkách tvoří náledí. Informuje o tom Správa a údržba silnic Pardubického kraje. S rozbředlým sněhem se řidiči mohou setkat v okolí Pardubic, Vysokého Mýta, Chrudimi a v Železných horách. V okolí Moravské Třebové, Poličky, Svitav a Žamberku leží na silnicích slabá ujetá sněhová vrstva.

tn.cz / ČTK