Zájezdní autobus havaroval a uvěznil uvnitř tři desítky lidí

Zájezdní autobus, který přepravoval turisty do Černé Hory, v neděli dopoledne havaroval v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku. Uvnitř zůstalo uvězněno celkem 31 lidí, jak řekl agentuře Mediafax operační důstojník rychnovských hasičů.

Havárie se stala po půl desáté na výjezdu z městyse směrem na Doudleby nad Orlicí. Autobus, před nímž zřejmě jiné vozidlo prudce zabrzdilo, vyjel mimo vozovku a napůl se převrátil na bok. "Nebylo možné otevřít dveře, proto jsme odstranili větrací vikýř a také odhrabali zeminu od vchodových dveří," uvedl hasič.

 

Všech 27 dospělých a čtyři děti se dostalo ven z vozidla a nyní je náhradní doprava převáží do zasedací místnosti kosteleckého obecního úřadu, aby se dostali z deště do sucha. "Dodatečně jsme zjistili, že jeden muž si stěžoval na bolest nohy a další dva lidé utrpěli také lehká zranění," uvedla rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková. Další dospělý utrpěl lehčí šok, proto byla přivolána zdravotnická záchranná služba.

 

Policie nakonec vzhledem k tomu, že se několik lidí zranilo, bude událost vyšetřovat jako havárii motorového vozidla se zraněním.

 


ČTĚTE TAKÉ:

Motorkář zemřel na Kolínsku. Skončil v dopravní značce

Devatenáctiletý řidič narazil s fordem do stromu, těžce se zranil

Mediafax