Seriál

50 RAD, JAK UŠETŘIT: Nedávejte do ledničky teplé hrnce! Baterie vám uspoří 2500 Kč

Každý den nám v domácnosti proudí peníze takřka pod rukama. Přitom stačí pár jednoduchých opatření a můžete uspořit i tisíce. Možná vám napoví i náš seriál 50 rad, jak ušetřit.


19. JAK UŠETŘIT NA VODĚ: Místo vany sprcha! A na baterii se dají uspořit další tisíce.


Každý den napuštěná plná vana, kapající kohoutek nebo neustále protékající voda při mytí rukou, čištění zubů či holení. Takto se dá ročně vyplýtvat klidně i pět tisící korun. Rochnit se každý den ve vaně plné horké vody je přežitek, když stejnou službu vám poskytne i sprchování, ale zároveň je třikrát šetrnější.

 

Pokud chcete ještě více ušetřit, tak byste měli sáhnout po termostatické baterii. Ušetřit se díky ní dá dalších 2,5 tisíce korun. Na pákové vodovodní baterie je dobré pořídit spořící provzdušňovače (perlátory), které ušetří celkově 40 procent vody, což ročně představuje až dva tisíce korun.
 

Šetřit nemusíte jen za vodné a stočné. ZDARMA vám poradíme jak ušetřit za plyn a elektřinu.

 

20. JAK UŠETŘIT NA LEDNIČCE: V domácnosti můžete chladit šetrně, když budete dodržovat praktické rady.


Nákup nové ledničky s energetickou třídou A+++ je z hlediska šetření nutností. Oproti starým modelům se dá ušetřit až tisíc korun ročně. Někdy je výhodnější koupit malou A++, pokud se A+++ dá sehnat jenom velká. Snížit spotřebu se dá také díky několika starým radám.


Spotřebu snižuje pravidelné odmrazování a vhodné umístění v chladné části domu. Do ledničky se nedávají teplé hrnce ani jídlo. Důležité je chladit jen na takovou teplotu, jaká v ledničce skutečně potřeba (obvykle je to něco mezi 7 a 8 °C).
 

Nemáte na novou ledničku, začněte šetřit jinak? Změňte dodavatele elektřiny a ušetřete ročně tisíce. Jak na to? Poradíme ZDARMA!

 

Co už vyšlo v našem seriálu 50 rad, jak ušetřit:

 

 

  

 

  

  

 


50 rad jak ušetřit
50 RAD, JAK UŠETŘIT: Vydělejte na stavebním spoření. Tady je návod

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Připraveno ve spolupráci s Peníze.cz TN.cz