seriál

50 RAD, JAK UŠETŘIT: Plaťte jenom přes internet, pošta vám sebere 26 korun

Někdy můžete ušetřit skutečně na maličkostech. Stačí, když například nepůjdete se složenkou na poštu a zaplatíte ji přes internetbanking. Jen na takovém úkonu dokážete ušetřit až 37 korun.

29. UŠETŘETE ČAS I PENÍZE: Používejte pro platby internetbanking, ušetříte dvakrát – peníze i čas.


Taky si vzpomínáte na doby, kdy vaše rodiče a prarodiče pravidelně měsíc co měsíc chodili na poštu zaplatit složeny se slovy: „Krávy jedny růžový, nenažraný…!“. Naštěstí dnes již máme řadu jiných možností, jak uhradit pravidelné i jednorázové platby. Jednou z nich je internetbanking.


„Většina kont nabízí internetbanking v základní verzi zdarma. Trendy se ale posouvají dále, v nabídce je třeba i smartbanking, tedy bankovnictví pro chytré telefony,“
upřesňuje Dagmar Prajzlerová, manažerka projektu Partners bankovní služby.


Uživatel internetbankingu tedy neplatí za služby jako takovou, ale za odchozí platby. Podle toho, k jakému kontu je služba zřízena, jsou měsíčně určitý objem plateb, případně všechny platby zdarma.

 

Oproti tomu si Česká pošta účtuje za každou platbu složenkou 26 či 37 korun dle posílané částky. Kolik ušetříte s internetbankingem, najdete níže v tabulce.

 

Nebuďte líní a běžte si do banky vyjednat lepší podmínky, nebo si od nás nechte ZDARMA poradit, zda neplatíte zbytečně.

  

 
Banka
Internetbanking
Konto a platby zdarma
Česká spořitelna
25 Kč
V rámci konta Osobní účet České spořitelny II vedení i odchozí platby zdarma
ČSOB
zdarma
V rámci ČSOB Aktivní konto vedení a 10 odchozích plateb zdarma
UniCredit Bank
70 Kč
V rámci Konta Partners zdarma vedení a všechny odchozí platby zdarma
 
Kromě úspory peněz ušetříte i čas – místo cesty na poštu, stání ve frontě, až na vás přijde řada, vše zaplatíte během pár minut z domova nebo z práce.
 
30. UŠETŘETE NA CENĚ INTERNETU. Máte internetové připojení? Pak velmi zvažujte, zda za něj neplatíte zbytečně moc?

Průměrná cena připojení tuzemských domácností k internetu je zhruba 430 korun. Do 300 korun za internet platilo 31 procent domácností. Vyplývá to z průzkumu Českého telekomunikačního úřadu.

Téměř polovina bytů se připojovala bezdrátově přes Wi-Fi, 23 procent mělo xDSL přes telefonní linku a 12 procent přes rozvod kabelové televize. Shodně po pěti procentech využívalo modem pro mobilní internet a optický kabel.

Pokud už máte internetové připojení, můžete navštívit stránky, kde se připojení ADSL či VDSL přeprodává, zde si také můžete dohodnout výrazně nižší cenu.
 
Anebo zkuste smlouvat na infolince. Když jim oznámíte, že máte lepší nabídku od jiného poskytovatele služeb, získáte podstatně nižší ceny, než ceníkové. Budete však nuceni nejspíše uzavřít smlouvu na 12 měsíců.
 
Internet s rychlostí 10 Mb/s stačí pro běžnou práci, pokud nestahujete velké soubory. Když chcete rychlejší internet (až 240 Mb/s), můžete se například dohodnout se sousedy na sdíleném připojení.
  

Co už vyšlo v našem seriálu 50 rad, jak ušetřit:

 

 

  

 

  

  

 


50 rad jak ušetřit
50 RAD, JAK UŠETŘIT: Vydělejte na stavebním spoření. Tady je návod

 

 

 

 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz