Seriál

50 RAD, JAK UŠETŘIT: Při platbě kartou nese náklady obchodník

Pokud sledujete seriál 50 rad jak ušetřit, tak již víte, že je levnější vybírat z bankomatu než na pobočce a lepší je využívat bankomaty „vlastní“ banky než těch ostatních. Nyní vám nabídneme další způsoby, jak ušetřit – bezhotovostní platby.

5. PLAŤTE V OBCHODECH KARTOU: Chcete-li při nákupech ušetřit, plaťte bezhotovostně, vyhnete se tak poplatku za výběr hotovosti z bankomatu.

Klasická situace: víkendový nákup potravin. Většinou se jedná o nákup přesahující 1000 korun. Jedno řešení je, že si před návštěvou supermarketu půjdeme vybrat hotovost do bankomatu a pak „kešem“ zaplatíme na pokladně. Bude nás to podle banky stát od cca 5 do cca 8 korun na poplatku za výběr z bankomatu. Pokud nakupujeme každý víkend, tak už se to nasčítá a rázem je to více než dvacet korun vyhozených jen tak z okna. Jak tedy ušetřit?


Alternativní a zároveň levnější možností je bezhotovostní platba přímo na pokladně, tedy platbě kartou. Drtivá většina supermarketů a obchodů je již platebními terminály vybavena.
„Taková platba nás nestojí nic, naopak náklady jdou za obchodníkem,“ říká Dagmar Prajzlerová, manažerka Partners bankovních služeb.
 

Pokud chcete ušetřit tisíce korun, můžete využít rady ZDARMA ZDE!

 

6. CASH-BACK ANEB HOTOVOST PŘÍMO NA POKLADNĚ: Vybrat hotovost nemusíte jen v bankomatech, nebo na přepážce v bance, ale třeba na pokladně při placení nákupu.


Znáte to taky. Jdete na nákup do supermarketu a utratíte všechnu hotovost. V peněžence prázdno a vy ještě musíte k místnímu řezníkovi pro maso na nedělní oběd. Hledáte bankomat, abyste si mohli vybrat a zaplatit mu. Přitom máte ještě jednu možnost, kterou zná málokdo: cash-back, tedy výběr hotovosti přímo na pokladně při platbě. A tou úplně nejlepší zprávou je, že takovýto výběr je zcela zdarma.


„Abyste si mohli vybrat hotovost při víkendovém nákupu, stačí splnit je dvě jednoduché podmínky: mít útratu větší než 300 kuru a nakupovat tam, kde tuto službu poskytují,“ upřesňuje Dagmar Prajzlerová, manažerka Partners bankovních služeb, a dodává: „Vybrat během jednoho nákupu lze až 1500 korun.“


Sečteno a podtrženo, pokud pravidelně nakupujete v supermarketech, naučte se využívat službu cash-back, výrazně ušetříte za výběry z bankomatu. A pokud k tomu přidáte i pravidelně bezhotovostní platby, budete po měsíci překvapeni, kolik jste ušetřili.

 

Přemýšlejte nad tím, jak platíte. Ušetřit můžete desítky korun a to je dobrý začátek. Pokud byste chtěli ušetřit tisíce, nechte si od nás ZDARMA poradit!

 

 


 

TN.cz