Seriál

50 RAD, JAK UŠETŘIT: Za blbost se platí. Pojistěte si raději i psy a kočky

V našem seriálu 50 rad, jak ušetřit se dnes zaměříme na výhodnost pojištění. Ať už jde o pojištění na blbost, či o pojistku domácích mazlíčků.

15. JAK UŠETŘIT NA BĚŽNÝCH FINANČNÍCH PRODUKTECH III.: Smůla nechodí po horách, ale po lidech. Jste proti ní pojištěni?

 

Dostáváte se často do malérů? Jestli chcete rodinný rozpočet před následky svých karambolů uchránit, raději se proti nim pojistěte. Přesněji řečeno: zřiďte si pojištění odpovědnosti, tedy pojištění, které umožní, aby škody, které způsobíte někomu jinému, byly hrazeny pojišťovnou.

 

 

Pojištění proti blbosti není nijak drahé. Záleží na výši limitů pojistného, kterou si zvolíte. V případě nejnižšího limitu na ročním pojistném zaplatíte kolem pětistovky ročně.


„Co si představit pod nejnižším limitem: za škodu způsobenou na zdraví za vás pojišťovna zaplatí maximálně dva miliony, za škodu na věci milion a za finanční škodu pět set tisíc. Výhodou je, že se pojištění sjednává bez spoluúčasti a chrání všechny členy vaší domácnosti. Takže kryté jsou i nezbednosti vašich ratolestí,“ upřesňuje Pavel Krejčík, pojistní analytik Partners.
 

Škodu na životě, zdraví nebo věci lze přirozeně způsobit také zaměstnavateli.

 

 

„Podle zákoníku práce zaměstnanec odpovídá za škodu, kterou způsobil svému zaměstnavateli maximálně do výše 4,5násobku svého průměrného měsíčního výdělku – to už by vás mohlo citelně zabolet," dodává pavel Krejčík. Stane se to přitom úplně snadno…. Nabouráte služební auto, vylijete kafe na notebook. Příležitostí je nekonečně mnoho...

 


Nevíte, jestli se vám pojištění blbosti vyplatí? Nechte si od nás poradit ZDARMA!


 

16. JAK UŠETŘIT NA BĚŽNÝCH FINANČNÍCH PRODUKTECH IV.: Pojistit můžete nejenom sebe, ale i domácího mazlíčka. A když se něco stane, ušetříte desetitisíce.

 

Ať už je to nákladná veterinární péče, nebo třeba odpovědnost za škody, které vaše zvíře spáchá v sousedovic kurníku – pojištění domácího mazlíčka se může v mnoha situacích vyplatit.

 


Majitelům domácích mazlíčků se může zvířecí kamarád pořádně prodražit. Kromě peněz za krmení, hračky, očkování a běžnou péči o zvíře, se totiž čas od času objeví i nepředpokládané výdaje. Ty se můžou klidně pohybovat v řádech tisíců, ale i desetitisíců korun. A příkladů, kdy dostal rodinný rozpočet pořádně zabrat kvůli návštěvě veterináře či škodě, kterou zvíře způsobilo, je opravdu mnoho. Přitom za roční pojištění zaplatíte v řádu stokorun.

 

 

„Pojistit v Česku můžete pouze zvíře, které nemá dlouhodobé zdravotní komplikace a v minulosti nepodstoupilo žádnou náročnou operaci. S pojišťovnou se na smlouvě nedohodnete také v případě, pokud vaše zvíře patří mezi „starší ročníky“,“ upřesňuje Pavel Krejčík, pojistný analytik Partners.

 

 

Například devítiletí pes a kočka jsou už prakticky nepojistitelní. Limity pojistného plnění se většinou pohybují od deseti do třiceti tisíc korun. Složitější operace větších psů tedy nemusíte vždy zcela pokrýt, na většinu veterinárních zákroků by ale mělo základní pojištění stačit. Počítat musíte také se spoluúčastí, která se většinou pohybuje kolem jednoho až dvou tisíců korun, v některých případech však může přesahovat i třicet procent celkového plnění.

 


Máte doma trhače? Pojistěte se! Poradíme ZDARMA!

 

 


 


 

TN.cz