Android Market je mrtev. Ať žije Google Play!

Google Play v mobilních zařízeních
Zdroj: Oficiální zdroj
Google Play v mobilních zařízeních

Android Market byl úspěšným obchodem s aplikacemi, Google Play k němu přidává možnosti nakupování hudby, knih a videa. Král je mrtev, ať žije král?

Na jednom místě, i když s jinou adresou, bychom měli najít mnohem více zábavy. Google Play bude takovou samoobsluhou, ve které je podle jeho tvůrců přes 450 000 aplikací, miliony hudebních souborů a elektronických knih a tisícovky videí. Rozhodování o nákupu nemusí být bezhlavé, váš výběr se může řídit informacemi od ostatních uživatelů, jejich hodnocením, některé aplikace, videa a hudbu si můžete vyzkoušet před nákupem zdarma. Všechno je na jednom místě, stačí si zvolit jen správnou záložku a vybírat, přehrabovat se, vyzkoušet a zaplatit.

 

 

Je to jako kouzlo. Ale než sundáme čepice a hodíme je radostí do oblak (služba bude provozována v Cloudu, proto ta násilná slovní hříčka), budeme ještě nějakou dobu čekat. V ČR se totiž zatím moc nepotěšíme. Aplikace pro Android můžeme stahovat, co hrdlo ráčí, datový přenos snese a peněženka dovolí.

 

 

 

U filmů, hudby a elektronický knih se s námi jako zákazníky nepočítá. Už zase. Nebo ještě ne? Místo přehledu těch nejúžasnějších věcí, které jsou na webu k dispozici, se v prohlížečích objeví hlášení „Je nám líto, ale požadovaný dokument není ve vaší zemi dostupný“.

 

 

Počkáme si ještě pár dnů. Nebo týdnů, měsíců či let? V současné době nevíme. Pokud se říká: „Kdo si hraje, nezlobí“, tak si zatím můžeme hrát jen na čtvrt plynu. Musí nám stačit ty aplikace.

 

 

Grafika stránek je zatím také trochu zákeřná. Internet Explorer ani Firefox si s pohyblivým obrázkem moc neporadí. Ale Google Chrome, to je jiná káva. Ten na obrazovce dokáže vykouzlit přesně to, co tvůrci zamýšleli.
 

vac